Robert Lewandowski przyłapany na korzystaniu z iPhone’a, choć jest ambasadorem Huawei

Opublikowano: 2015-11-27
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #pozostali #sprzęt / podzespoły #problemy / awarie

news-robert_lewandowski-huawei-110 listopada Huawei nawiązał z Robertem Lewandowskim współpracę, na mocy której polski piłkarz stał się twarzą chińskiej marki. Tymczasem za sprawą czujnych jak zwykle Internautów okazało się, że na co dzień korzysta on z iPhone’a, co od razu spowodowało niemałą burzę w sieci.

Od listopada popularny „Lewy” promuje Huawei i wszelkie jego produkty, będąc ambasadorem marki w Polsce, krajach Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawii. Współpraca obejmuje m.in. reklamy w TV, działania PR i serwisach społecznościowych. Piłkarz miał też być aktywnym użytkownikiem smartfonów chińskiego producenta i jego gadżetów z serii wearables, czyli przede wszystkim zegarka Huawei Watch. Miał, gdyż ostatnio przyłapano go na korzystaniu z iPhone’a.

Sprawa nie wyszłaby na jaw, gdyby nie jeden z niedawno opublikowanych na Twitterze wpisów:

news-robert_lewandowski-twitter-1Jak widać, graczowi Bayernu Monachium i reprezentacji Polski nie towarzyszył tego dnia sprzęt Huawei, który, co wcale niewykluczone, powędrował do szuflady po zaledwie 2.5-tygodniowym mariażu z popularnym koncernem. Czy należy go za tę wpadkę krytykować? Trudno jednoznacznie udzielić odpowiedzi, nie znając szczegółów zawartej umowy. Jeśli był w niej odpowiedni zapis zabraniający Lewandowskiemu pokazywanie się z urządzeniem konkurencyjnej firmy, może to pociągnąć różne konsekwencje. Tak czy inaczej, nie jest to pierwszy przypadek, gdy znana osoba reklamuje produkt jednej firmy, korzystając na co dzień z zupełnie innego – całkiem często zdarza się to chociażby aktorom czy piosenkarzom. Najciekawsza była chyba jednak gafa popełniona przez hiszpańskiego tenisistę Davida Ferrera, który w 2013 roku podzielił się ze swoimi fanami na Twitterze informacją o tym, jak bardzo jest zadowolony ze swojego nowego Samsunga Galaxy S4. Rzecz jasna, pisał tego posta ze smartfonu Apple.

Oczywiście opinie na ten temat sytuacji Lewandowskiego są podzielone. Część twierdzi, że współpraca i reklamowanie marki Huawei nie ma żadnego związku z tym, co piłkarz bardziej preferuje i z czego tak naprawdę korzysta. Inni zaś podchodzą do sprawy krytycznie, sugerując, że skoro podpisał intratną umowę i złożył pewne zobowiązania, powinien się z nich wywiązać w każdym aspekcie.

Z drugiej jednak strony, czy można mu się dziwić wyboru iPhone’a?

Źródło: własne

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.