RoboHon - smartfon na dwóch nogach

Opublikowano: 2015-10-06
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-robohon-1Taki gadżet mógł powstać jedynie w Japonii. Sharp zapowiedział robota pełniącego rolę smartfona, na którego widok nie sposób nie uśmiechnąć się od ucha do ucha.

RoboHon to zaprojektowany przez renomowanego wynalazcę – Tomatokę Takahashiego – robot mający niemal 20 cm wysokości, który oprócz chodzenia, tańczenia i mówienia potrafi wszystko to, co typowy smartfon. Łączy się z Internetem przez Wi-Fi lub LTE, ma 2-calowy, umieszczony na plecach ekranik o rozdzielczości 320 x 240 pikseli oraz kamerkę, dzięki której rozpozna użytkownika.

news-robohon-2 Urządzenie potrafi też identyfikować głos, a w razie czego może posłużyć jako projektor czy zwykły budzik. Na tym jednak nie kończą się jego możliwości, o czym warto się przekonać oglądając poniższy materiał.

Sharp poinformował, że RoboHon trafi do sprzedaży w Japonii w pierwszej połowie 2016 roku.

Źródło: The Verge

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.