Rosja uczy, jak robić zdjęcia selfie

Opublikowano: 2015-07-09
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #sprzedaż / wyniki #problemy / awarie

news-selfie-rosja-poradnik-2Rosyjski rząd wystartował z kampanią, która ma na celu uświadomienie młodym obywatelom tego kraju, jak zrobić „bezpieczne selfie”. Inicjatywa powstała w związku z wypadkami, do jakich doszło w tym roku z udziałem osób pstrykających zdjęcia z ręki.

Rosjanie postanowili rozpocząć akcję przestrzegającą przed konsekwencjami robienia sobie zdjęć z ręki. W ramach kampanii „bezpieczne selfie”, rosyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych opublikowało ilustrowany poradnik, w którym prezentowane są warunki, w jakich nie powinno się wykonywać autoportretów. Są więc piktogramy przedstawiające postać robiącą selfie na torach kolejowych, na dachu budynku, w trakcie jazdy samochodem czy trzymającą w tym samym czasie pistolet w drugiej dłoni. Szczególnie wymowny jest ostatni z wymienionych przykładów, będący nawiązaniem do sytuacji sprzed dwóch miesięcy, kiedy to 21-letnia kobieta postrzeliła się w głowę pozując do zdjęcia z pistoletem.

news-selfie-rosja-poradnik-1Takich przypadków jest niestety znacznie więcej. W styczniu tego roku, dwóch mężczyzn postanowiło zrobić sobie selfie z odbezpieczonym granatem. Rezultat, jak łatwo się domyślić, był tragiczny. Jeszcze inna sytuacja miała miejsce w maju w mieście Riazań. Nastolatek wspiął się na wiadukt kolejowy, następnie próbując uwiecznić ten moment na fotografii. Niestety, zginął dotykając przewodów pod napięciem. Na przestrzeni ostatnich miesięcy, życie w Rosji w podobny sposób straciło 10 osób, zaś ponad 100 odniosło obrażenia.

Motto kampanii „Bezpieczne selfie” brzmi: „Nawet miliony polubień w mediach społecznościowych nie są warte twojego zdrowia i życia”.

Źródło: Business Insider

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.