Rosja wymusza na Google zmianę polityki dotyczącej Androida

Opublikowano: 2015-10-06
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzedaż / wyniki #problemy / awarie

news-google-rosja-1W zeszłym miesiącu rosyjski urząd antymonopolowy orzekł, że Google naruszył prawo, nadużywając swojej pozycji na rynku. Technologiczny gigant otrzymał teraz pełne szczegóły decyzji i musi podjąć spore zmiany w kwestii preinstalowania aplikacji na Androidzie.

Krajowi regulatorzy nakazali Google, aby ten do 18 listopada bieżącego roku zniósł restrykcje nałożone na aplikacje firm trzecich, pozwalając innym producentom na umieszczanie własnego oprogramowania, jak np. wyszukiwarki internetowej, w urządzeniach z Androidem. Do tej pory Google forsował własne rozwiązania kosztem konkurencyjnych, co nie spodobało się Yandex – firmie, która stoi za oskarżeniem. Właściciel największej rosyjskiej wyszukiwarki zażądał możliwości preinstalowania swojej usługi, w związku z drastycznym spadkiem aktywności jego użytkowników i ich przechodzeniem na Google Search.

Google ma więc nieco ponad miesiąc czasu na dostosowanie się do wyroku i zmianę swojej androidowej polityki. W innym wypadku zostanie m.in. ukrany grzywną nawet w wysokości 15% swojego zeszłorocznego dochodu, pochodzącego z Rosji. Firma z Mountain View ma bez wątpienia ciężki orzech do zgryzienia – zgodzić się na postawione warunki, naginając dotychczasowe zasady czy ryzykować utratę jednego z największych rynków mobilnych na świecie? Oba rozwiązania mogą okazać się niezwykle kosztowne.

Źródło: Engadget

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.