Rośnie popularność Internetu mobilnego w Orange

Opublikowano: 2014-10-14
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #Internet mobilny #wyniki / raporty

Według ostatniego raportu firmy, wzrosła nie tylko ilość danych przesyłanych za pomocą sieci komórkowej, ale także liczba osób, które korzystają z mobilnego dostępu do Internetu.

Liczby przedstawiają się imponująco, gdyż w ciągu ostatnich dwóch lat ilość danych wzrosła ponad czterokrotnie (dokładnie o 365%), natomiast liczba użytkowników korzystających z tej usługi podniosła się o 40%, co też uznać trzeba za dobry wynik. Ciekawostką jest fakt, że jedynie 10% danych zostało przetransmitowane przy wykorzystaniu standardu LTE. Oznacza to, że ta technologia nadal jest znacznie mniej eksploatowana niż starsze metody łączności (np. HSPA), a jej popularyzacja dopiero nadchodzi.

Według danych operatora, zasięg 3G dociera do aż 99.2% mieszkańców Polski, natomiast w przypadku LTE jest to ok. 60%. Oczywiście, na tego typu dane trzeba brać pewną poprawkę, tym bardziej, że statystyki najprawdopodobniej dotyczą sygnału na zewnątrz budynków.

Źródło: Orange

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.