Rośnie znaczenie transmisji danych na telefonach. Operatorzy stawiają na oferty z Internetem

Opublikowano: 2015-05-11
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Internet mobilny #wyniki / raporty

img-phone-internet-1Jak wynika z raportu firmy PMR, transmisja danych na urządzeniach mobilnych będzie jedną z szybciej rosnących usług telekomunikacyjnych w tym roku. Podczas gdy cały rynek usług spadnie o 1.1%, ten segment wzrośnie dwucyfrowo. Do tego trendu na rynku zaczynają dopasowywać się sieci komórkowe, oferując nielimitowany transfer danych.

Z danych PwC wynika, że w tym roku liczba smartfonów w Polsce wzrośnie z 22 do 27 milionów sztuk. Oznacza to, że będą one stanowić blisko połowę telefonów komórkowych. Jak zauważa Bartosz Dobrzyński, dyrektor marketingu Play, są jednak tacy klienci, którzy nie potrzebują lub nie chcą z różnych powodów mieć smartfona, ale z badań i obserwacji w punktach sprzedaży wynika, ze jest ich bardzo niewielu. Liczba tabletów z kolei ma się w tym roku podwoić (do 4 milionów sztuk). Będzie z nich korzystać co dziesiąty Polak. Rosnąca popularność urządzeń mobilnych sprawia, że coraz szybciej rośnie zapotrzebowanie na transfer danych.

“Transmisja danych stała się dzisiaj podstawową usługa, którą wykorzystujemy w smartfonie, bo wszystko jest na tym oparte” – prognoza pogody, zegar, wiadomości, poczta e-mail czy Facebook – podkreśla Bartosz Dobrzyński, dodając, że w ciągu ostatnich lat liczba transmitowanych bitów i bajtów szybko rośnie.

Z myślą o mobilnych użytkownikach sieci komórkowe stawiają w swoich ofertach na transfer danych. Przykładem jest wprowadzona właśnie Formuła Smartfon Unlimited w Play, oferując nielimitowane gigabajty i możliwość swobodnego korzystania z transmisji danych. Druga nowość w ofercie Play – kierowana szczególnie do wybierających się na wakacje – to pakiet rozmów, SMS-ów i transferu danych w roamingu na terenie UE. Klient otrzymuje dni, w których usługi te są nielimitowane. Ta propozycja to konsekwencja działań Komisji Europejskiej zmierzających do ograniczenia kosztów międzynarodowych połączeń.

Play liczy, że nowe usługi, na które rośnie zapotrzebowanie, pozwolą mu zachować pozycję najszybciej rozwijającego się operatora w Polsce.

Żródło: Newseria

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.