Rovio zwalnia jedną trzecią kadry pracowniczej

Opublikowano: 2015-10-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #problemy / awarie

news-rovio-zwolnienia-2Rovio, twórcy hitowego Angry Birds, zwalniają aż 213 pracowników. Zmiany dotkną też jeden z oddziałów firmy.

W zeszłym roku Rovio zwolniło przeszło stu pracowników. Dwa miesiące temu pojawiła się natomiast informacja, że planowane są kolejne cięcia, które tym razem doktną 260 osób, w odpowiedzi na coraz gorsze wyniki finansowe. Firma nie wycofała się ze swoich zamiarów, ale ostatecznie pożegna się z nią 213 pracowników, głównie w Finlandii. Stanowią oni aż 32% wszystkich całej kadry. Ponadto, dojdzie do wstrzymania działalności segmentu odpowiedzialnego za takie produkty jak puzzle, gry logiczne czy cyfrowe narzędzia nauczania.

Rovio od 2009 roku, kiedy to na rynku pojawiła się hitowa gra Angry Birds, nie jest w stanie osiągnąć podobnego sukcesu. Próbowano sił w wielu różnych biznesach, pojawiały się oparte na popularnych licencjach (np. Gwiezdnych Wojen) tytuły z wściekłymi ptakami, wszelkiej maści akcesoria i zabawki. Nie przyniosło to jednak spodziewanych zysków. Teraz pora na film „Angry Birds 3D”, który powstaje we współpracy z Sony i trafi do kin w maju 2016 roku. Dla Rovio ma on być punktem zwrotnym i powrotem na właściwą, bardziej rentowną ścieżkę.

Źródło: Reuters

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.