Rozwój LTE Orange - nowe stacje i większy ruch niż w sieci 3G

Opublikowano: 2016-04-01
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #Internet mobilny #wyniki / raporty

news-lte-orangeMarzec był pierwszym miesiącem w historii, w którym ruch LTE w sieci Orange był większy niż 3G. Wszystko to w wyniku rosnącego zasięgu mobilnego Internetu i dostępności urządzeń wyposażonych w odpowiednią technologię.

W tej chwili Orange Polska dociera z zasięgiem LTE do 87% mieszkańców Polski. Operator nadaje sygnał LTE z ponad 6800 stacji bazowych, w tym ponad 200, które wykorzystują uzyskane w ostatniej aukcji częstotliwości 800 i 2600 MHz. LTE 800 jest budowany głównie na terenach niezurbanizowanych.

Orange uruchamia również agregację dwóch lub trzech pasm na każdej kolejnej stacji bazowej z LTE 800 i LTE 2600. W tej chwili „pomarańczowi” mają już 17 stacji, które wykorzystują jednocześnie różne pasma, a prędkość jaką można uzyskać wynosi 200-300 Mb/s.

news-orange-lte-1

Źródło: Orange

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.