Ruch mobilny w Polsce przekracza 20%

Opublikowano: 2016-02-03
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Internet mobilny #wyniki / raporty

Telefon I LaptopGemius przygotował analizę, w której prezentuje w jakich krajach użytkownicy przeglądają strony internetowe za pomocą urządzeń innych niż komputery osobiste.

Choć chętnie wykorzystujemy smartfon lub tablet do przeglądania stron WWW, komputery nadal generują większość ruchu w Internecie. Z danych Gemiusa wynika jednak, że w 2015 roku trend wzrostowy dla ruchu pochodzącego z innych urządzeń utrzymywał się w większości krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Ogólne zmiany na przestrzeni roku nie są spektakularne. Chociaż udział urządzeń mobilnych w generowaniu odsłon rośnie, tempo wzrostu w 2015 roku nie było szczególnie szybkie. Według danych Gemiusa, największy wzrost ruchu mobilnego odnotowano w Chorwacji. Jedynie na Ukrainie ruch z tabletów i smartfonów zmniejszył się od stycznia 2015 roku – z urządzeń mobilnych pochodzi zaledwie 4.3% tego ruchu.

news-gemius-ruch-w-sieci

Największy ruch mobilny w sieci generują internauci w Chorwacji (38.8%). Na kolejnych miejscach znajdują się Słowacja (24.3%) oraz Węgry (22.5%). Ponad 20% ruchu z tabletów i smartfonów generują także internauci w Polsce (20.7%) i w Słowenii (20.5). W pozostałych analizowanych krajach ruch mobilny nie przekracza 20%. Czechy (15.5%) i Białoruś (10.6) nadal wyprzedzają zdecydowanie Ukrainę – jedyne z państw, którego ruch w sieci nie tylko utrzymuje się na poziomie poniżej 5%, ale także spadł od stycznia ubiegłego roku.

Warto zaznaczyć, że prezentowane dane dotyczą wyłącznie przeglądania stron WWW i nie uwzględniają aplikacji zainstalowanych w smartfonach i tabletach, a także innych urządzeń (konsole, telewizory, odtwarzacze CVC/Blu Ray).

Źródło: Gemius

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.