Rufus Cuff - tablet wśród smartwatchy

Opublikowano: 2015-11-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-rufus_cuff-1Gdy w 2014 roku na Indiegogo wystartowała kampania wspierająca projekt Rufus Cuff, wiele osób zastanawiało się, jaki jest sens tego przerośniętego smartwatcha. Od premiery urządzenia dzieli nas teraz kilka miesięcy, a jego twórcy zapewniają, że będzie on ogromnym sukcesem.

Najnowszy produkt firmy Rufus Labs ciężko zakwalifikować do jakiejkolwiek kategorii. Z wyglądu przypomina krzyżówkę inteligentnego zegarka ze smartfonem. Patrząc na gabaryty, w tym ekran o przekątnej 3.2-cala, można żartobliwie stwierdzić, że jest to tabletowa odmiana wearable. Autorzy projektu preferują jednak określenie „naręczny komunikator”, starając się przy tym uświadomić, że Rufus Cuff „zakończy erę zegarków i zastąpi telefony, portfele czy gadżety fitness”. Co w takim razie oferuje ta ciekawostka?

Rufus Cuff wyposażono w procesor Texas Instrument A9, 1 GB pamięci RAM, 16/32/64 GB pamięci wewnętrznej, przednią kamerkę do prowadzenia wideorozmów, dwa mikrofony, głośnik oraz szereg podstawowych modułów łączność, w tym GPS, Bluetooth 4.0 oraz Wi-Fi 802.11 b/g/n. Bateria ma pojemności 1175 mAh. Całością zarządza Android w wersji KitKat. Z brakujących elementów warto wspomnieć o nieobecnym slocie na kartę SIM oraz modemie LTE.

news-rufus_cuff-2Produkt dostępny jest w przedsprzedaży w cenie 249 dolarów za wersję 32 GB, 324 dolary za pojemność 64 GB oraz 399 dolarów za model 64 GB. Do wyboru są trzy warianty kolorystyczne: czarny, czerwony i biały, a także 8 kolorów opasek. Wysyłka Rufus Cuff rozpocznie się na początku 2016 roku.

Wypada jedynie życzyć powodzenia w realizowaniu niezwykle ambitnego planu.

Źródło: Engadget

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.