Rusza przedsprzedaż Apple Watch. Zegarek dostępny do kupienia jedynie przez Internet

Opublikowano: 2015-04-10
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-apple-watchMożna już składać zamówienia przedpremierowe na Apple Watch, poinformowała firma z Cupertino. Smartwatch dostępny jest w wybranych krajach w trzech wersjach, z różnymi wariantami kolorystycznymi, rozmiarami i rodzajami paska.

Na początku marca Apple na swojej konferencji zaprezentował iWatcha i zapowiedział, że przedsprzedaż ruszy 10 kwietnia, zaś wysyłka produktu zacznie się 24 kwietnia. Wiadomo również, że w pierwszej kolejności nabyć go mogą konsumenci z 9 państw, w tym USA, Francji, Niemiec i Japonii. Ceny wahają się od 349 dolarów za Apple Watch Sport, przez klasyczną wersję Apple Watch kosztującą 549-1099 dolarów, aż po Apple Watch Edition z 18-karatowego złota w cenie dochodzącej nawet do 17 tysięcy dolarów. Można też opcjonalnie dokupić AppleCare+, czyli gwarancję dwuletniej naprawy sprzętu i równie długiego wsparcia technicznego.

Zdziwią się jednak Ci, którzy myślą, że w dniu premiery zegarka staną w kolejce przed jednym ze sklepów Apple Store. Firma ogłosiła, że smartwatch będzie sprzedawany jedynie drogą online – przynajmniej w okresie premierowym, jakkolwiek długo miałoby to trwać. Apple spodziewa się bardzo dużego popytu na Watcha, w związku z czym producent może nie nadążyć z dostarczeniem wymaganej ilości gadżetu do punktów sprzedaży. Decyzja o dystrybucji internetowej została podyktowana chęcią zapewniania „najlepszego doświadczenia i wyboru dla jak największej liczby klientów”.

Jednakże każdy, kto ma ochotę zakupić Apple Watch, może go przetestować w oficjalnych sklepach Apple już od dziś.

Źródło: The Verge

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.