Ruszyła aktualizacja Nexusów do Androida 5.0 Lollipop

Opublikowano: 2014-11-13
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #systemy operacyjne

news-androidlollipop-nexusSmartfon Nexus 5 oraz tablety Nexus 7, Nexus 7 2013 i Nexus 10 doczekają się aktualizacji. Oficjalnych dat nie podano, ale informacja ta jest w stu procentach wiarygodna, gdyż opublikował ją Google na swoim Twitterze.

Android 5.0 Lollipop znacznie modyfikuje system oraz dodaje do niego wiele nowych funkcji, jednak zdecydowanie największą zmianą jest nowy interfejs zwany „Material Design”. Wraz z nim pojawiła się także cała masa nowych animacji. Co ciekawe, jeżeli użytkownik zainstalował wcześniej deweloperską wersję systemu (nazwa kodowa „Android L”), będzie musiał wrócić do poprzedniej, czyli KitKata 4.4.4, aby otrzymać możliwość aktualizacji.

Nowa wersja systemu trafi również do Nexusa 6 i Nexusa 9 (które fabrycznie działają na Androidzie 5.0). W tym przypadku jednak będzie to poprawka eliminująca pewne błędy, które zostały wykryte od momentu ich oficjalnej premiery. Nexus 4 oraz Nexus 7 Wi-Fi + 3G doczekają się aktualizacji w drugiej kolejności.

Aktualizacja będzie dostępna poprzez OTA (funkcja zdalnej aktualizacji oprogramowania) oraz pojawi się na stronie Google. Wkrótce większość urządzeń z serii Nexus powinno otrzymać długo wyczekiwanego, nowego Androida.

Źródło: The Verge

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.