Ruszyły pierwsze stacje LTE 800 MHz i LTE 2600 MHz w Orange

Opublikowano: 2016-02-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #Internet mobilny #wyniki / raporty

news-orange-lteOrange Polska uruchomił pierwsze 20 stacji bazowych działających na częstotliwościach LTE 800 i 2600 MHz. Do końca roku w zasięgu szybkiego Internetu operatora ma się znaleźć ponad 95% Polaków, a jego prędkość wzrośnie nawet czterokrotnie.

Pierwsze stacje bazowe Orange są zlokalizowane w następujących miastach i miejscowościach: Warszawa (x2), Górno, Iwanowice Dworskie, Jasienica, Jemiołów, Józefów, Łosice Chotycze, Oldrzychowice, Pomorzany, Poręba Kocęby, Przesławice, Pszczela Wola, Rokitno, Rychnowo, Strzeżów, Szczukowice, Trzebiszewo, Uniejów Kolonia, Wikielec.

Orange Polska wygrał w ramach aukcji LTE kolejne częstotliwości pod LTE – blok 10 MHz w ramach pasma 800 MHz oraz blok 15 MHz w ramach 2600 MHz. Umożliwiają one rozbudowę zasięgu w obszarach mniej zurbanizowanych oraz zwiększenie pojemności sieci w dużych miastach. W efekcie, oprócz radykalnego wzrostu zasięgu – zwłaszcza poza miastami i wzdłuż dróg – należy się spodziewać wzrostu zasięgu wewnątrz budynków. Rozszerzenie zasięgu i pojemności sieci ma się również przyczynić do znacznego wzrostu jakości i stabilności korzystania z mobilnego Internetu. W wielu miejscach, w których obecnie można korzystać z sieci z prędkością do 21 Mb/s w technologii 3G, usługi przyspieszą do 75 Mb/s i więcej w technologii LTE.

Posiadane obecnie i wygrane w aukcji zasoby częstotliwości 800 MHz i 2600 MHz dzięki agregacji między pasmami pozwolą w przyszłości jeszcze bardziej zwiększyć maksymalne możliwe przepływności. Dzięki nim Orange będzie w stanie  zaoferować klientom usługi o przepływności do 300 Mb/s.

Źródło: Orange

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.