Rzut oka na nową przeglądarkę dla smartfonów z Windowsem

Opublikowano: 2015-01-26
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #gry / aplikacje

news-spartan-przeglądarka-smartfonPodczas zeszłotygodniowej konferencji dotyczącej Windowsa 10, Microsoft pokazał również wygląd nowej przeglądarki internetowej. Teraz możemy zobaczyć, jak „Spartan” prezentuje się w wersji mobilnej.

Na jednym z oficjalnych blogów Microsoftu pojawiły się dwa zdjęcia prezentujące wygląd przeglądarki na smartfonach. Z tego, co można zauważyć dominuje przede wszystkim minimalizm objawiający się m.in. niewielką ilością dodatkowych ikon. Przeglądarka ma uproszczony, płaski interfejs, a do tego oferuje możliwość przełączania pomiędzy jasnym i ciemnym motywem kolorystycznym.

news-spartan-windows10-przeglądarkaSpartan jest projektowany z myślą o działaniu na wszystkich urządzeniach z systemem Windows 10 – od komputerów PC (z dotykowymi i bez dotykowych ekranów) do tabletów i smartfonów. Przeglądarka zostanie zintegrowana z asystentem głosowym Cortana (ma m.in. pomagać w wyszukiwaniu stron). Będzie można również dodawać notatki i rysować na stronach internetowych, a następnie dzielić się nimi z innymi. Dzięki temu w łatwy sposób użytkownik będzie mógł zaznaczyć najciekawsze fragmenty strony lub napisać o nich parę słów za pomocą klawiatury. Zapewne z czasem dodane zostanie zdecydowanie więcej funkcji.

Zapowiada się całkiem nieźle.

Źródło: Windows Central

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.