SAMi - aplikacja zwalczająca nawyk częstego sięgania po telefon

Opublikowano: 2015-11-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #gry / aplikacje

news-aplikacja-sami-1Samsung opracował aplikację SAMi, która ma za zadanie sprawdzić, czy jesteśmy w stanie przywrócić spotkaniom z przyjaciółmi dawny sens, poprzez nie sięganie po telefon przy każdej nadarzającej się okazji.

Łatwość i szybkość dostęp do Internetu oraz sieci społecznościowych jest jednym z głównych powodów, dlaczego prawie nie rozstajemy się z naszymi smartfonami. Dzięki nim mamy możliwość stałego kontaktu ze znajomymi przez telefon i online. Zdarza się, że przez to nasza uwaga jest rozproszona i bywamy mniej zaangażowani w to, co dzieje się w świecie realnym. Z badań przeprowadzonych na zlecenie Samsunga wynika, że ponad jedna trzecia Polaków przyznaje, że zbyt często sięga po telefon podczas spotkań towarzyskich, przez co z mniejszą uwagą słucha swoich rozmówców.

Chcąc zwrócić uwagę na ten problem i udowodnić, że świadome korzystanie z technologii pozwala nam poświęcić przyjaciołom tak dużo uwagi, jak na to zasługują, Samsung przygotował pomysłową aplikację SAMi, która ma niejako pomóc w walce z przyzwyczajeniami i „nałogiem”. Wystarczy pobrać ją na swój telefon z Androidem ze sklepu Google Play lub Galaxy Apps i umówić się ze znajomym na spotkanie w jednej z partnerskich kawiarni (lista miejsc dostępna w aplikacji). Aplikacja sprawdza, czy podczas spotkania smartfon został użyty – jeśli tak, zabawa automatycznie zostaje przerwana. Jeśli spotkanie nie zostanie zakłócone sięgnięciem po urządzenie, rozmówcy otrzymają prezent od partnerskiej kawiarni, np. filiżankę kawy czy deser. Dzięki zabawie, przyjaciele mogą cieszyć się niezakłóconą rozmową, a przy okazji ich wytrzymałość zostanie nagrodzona. W akcji biorą udział wybrane lokale w Poznaniu, Warszawie i Krakowie.

 

Źródło: Samsung

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.