Samsung: 30 procentowy spadek zysku w pierwszym kwartale 2015 roku

Opublikowano: 2015-04-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzedaż / wyniki

news-samsung-finanseSamsung ogłosił swoje przewidywania finansowe dla I kwartału 2015 roku, z których jasno wynika, że firma radzi sobie naprawdę dobrze, zarabiając niemałe pieniądze, jednakże mniejsze niż przed rokiem.

Koreański koncern spodziewa się dochodu w wysokości około 43.2 miliarda dolarów za pierwsze trzy miesiące roku. Jest to mniej niż prognozowano wcześniej, a także gorzej od wyniku osiągniętego w analogicznym okresie poprzedniego roku (49.4 miliarda dolarów). Jeśli oczekiwania się potwierdzą, będzie to szósty z rzędu kwartał, w którym elektroniczny gigant zanotuje spadek przychodów.

Prognoza finansowa obejmuje również zysk operacyjny, który w I kwartale 2015 roku ma wynieść 5.4 miliarda dolarów, przebijając przewidywania analityków, którzy wieszczyli zarobek rzędu 4.9 miliarda dolarów. Tak czy inaczej, jest to ponad jedną trzecią gorszy rezultat aniżeli w I kwartale 2014 roku, kiedy to Samsung zanotował około 7.8 miliarda dolarów zysku.

Firma zamierza znacząco poprawić swoje wyniki w kolejnych miesiącach, głównie za sprawą flagowych modeli Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge, które cieszą się olbrzymim zainteresowaniem klientów i już teraz sprzedawcy notują rekordowo wysoką liczbę zamówień.

Źródło: The Verge

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.