Samsung: Składane smartfony coraz bliżej

Opublikowano: 2016-06-13
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-samsung-3Według najnowszych przecieków już na początku przyszłego roku możemy się spodziewać pierwszych smartfonów Samsunga ze składanymi ekranami. Tym razem jedna z najważniejszych osób w koreańskiej firmie uchyliła rąbka tajemnicy.

W trakcie konferencji Future:Mobile 2016 dowiedzieliśmy się od Gregory’ego Lee, szefa amerykańskiego oddziału Samsunga, że składane smartfony są tuż za rogiem i choć przypuszczalna data premiery nie została przez niego ujawniona, można założyć, że pierwszy kwartał 2017 roku jest całkiem prawdopodobnym terminem. Zgadzałoby się to z doniesieniami agencji Bloomberg, która dotarła do źródeł, zgodnie z którymi słynny producent ma w planach dwa tego typu urządzenia (Galaxy X) i zobaczymy je za niecały rok na barcelońskich targach MWC.

Lee dodaje, że Samsung pracuje nad giętkimi wyświetlaczami od około 10 lat, od dawna mając już gotowe prototypy tej technologii. Do tej pory główną przeszkodą były jednak zbyt wysokie koszty produkcji. Tymczasem warto wspomnieć, że kilka dni temu Lenovo pokazał własną interpretację wspomnianych rozwiązań – składany w pół tablet oraz smartfon, który można owinąć wokół dłoni. Oczywiście w tym przypadku również mamy do czynienia z wczesnymi wersjami urządzeń, których komercyjnego debiutu nie powinniśmy oczekiwać przed 2017 rokiem.

news-lenovo-elastyczny_ekran

Źródło: Recode, własne

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.