Samsung: Vulkan API to przyszłość mobilnej rozrywki

Opublikowano: 2016-07-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #technologie #Samsung

news-galaxys7-vulkanSamsung postawił na interfejs programistyczny Vulkan w grach przeznaczonych na platformy mobilne. Na tegorocznych targach E3 zaprezentowano, jak zastosowanie tego interfejsu przekłada się na wrażenia gracza.

OpenGL był ważnym standardem w branży przez ponad 25 lat. Jednak zmiany w technologii – zwłaszcza rosnąca wydajność procesorów graficznych – stworzyły zapotrzebowanie na nowy, bardziej elastyczny i poręczny API. Tak właśnie powstał opublikowany w lutym Vulkan 1.0. Dzięki prostszym sterownikom Vulkan nie tylko rozładowuje wąskie gardła w procesorach głównych, umożliwiając wykorzystanie kilku procesorów do poprawy wydajności, ale także ogranicza zacięcia i inne nieprzyjemne niespodzianki.

W porównaniu z OpenGL ES, Vulkan API zwiększa wydajność procesora graficznego, obniżając jednocześnie obciążenie procesora głównego. Grafika jest bardziej szczegółowa, a gra reaguje szybciej.

Aby maksymalnie zwiększyć atrakcyjność gier uruchamianych na Galaxy S7 i S7 edge, Samsung współpracuje ze swoimi partnerami, pomagając im lepiej zrozumieć specyfikę smartfonów i API Vulkan. Dzięki temu, firma Super Evil Megacorp mogła stworzyć gry charakteryzujące się o 30% wyższą wydajnością, jak również większą szczegółowością obrazu na ekranie, a ponadto pobierające mniej energii z akumulatora.

Źródło: Samsung

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.