Samsung: Większy od najwiekszych

Opublikowano: 2014-09-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung #systemy operacyjne #sprzęt / podzespoły

news-samsung-workers-1

Z danych, które pojawiły się w Internecie wynika, że nazywanie Samsunga koreańskim gigantem nie jest wcale przesadzone. Koncern zatrudnia u siebie więcej ludzi niż wspólnie Apple, Google i Microsoft.

Szacunki dotyczące zatrudnienia w największych firmach branży elektronicznej na świecie podał serwis ArsTechnica. Wynika z nich, że obecnie w Samsungu na całym świecie pracuje ponad 275 tysięcy osób. To oznacza, że koncern zatrudnia więcej osób niż trzej jego konkurenci razem wzięci – Apple, Google i Microsoft.

W koreańskim molochu pracuje na przykład pięć razy więcej ludzi niż w Google, gdzie zatrudnienie znalazło nieco ponad 47 tysięcy osób. To może tłumaczyć fakt, że tylko w 2014 roku Samsung wprowadził na rynek około 46 modeli smartfonów i 27 modeli tabletów.

news-samsung-workers-3

Oczywiście rodzi się pytanie, co robi taka armia ludzi? W oczy rzuca się przede wszystkim duża liczba inżynierów oprogramowania – jest ich ponad 40 tysięcy, podczas gdy w Google pracuje jedynie 18,5 tysiąca ich kolegów. ArsTechnica tłumaczy, że specjaliści od software’u w Samsungu mają nieco więcej pracy niż ich odpowiedniki w Google. Zajmują się bowiem nie tylko tworzeniem aplikacji i oprogramowania do smartfonów oraz tabletów, ale także do wielu innych urządzeń elektronicznych oferowanych przez koreańskiego producenta – począwszy od drukarek, poprzez telewizory i aparaty fotograficzne, a kończąc na coraz bardziej skomplikowanych pralkach i lodówkach.

news-samsung-workers-2

Większość pracowników zatrudnionych w Samsungu pracuje w ojczyźnie koncernu, czyli Korei Poludniowej (33,5 %), następnie w Chinach (21 %) i Południowo-Wschodniej Azji (20 %). ArsTechnica zwraca też uwagę na fakt, że wspomniane dane dotyczące zatrudnienia odnoszą się wyłącznie do Samsung Electronics, czyli części holdingu Samsung Group zajmującego się elektroniką. Oprócz tego funkcjonują także inne potężne działy zaangażowane w takie dziedziny jak budowa statków, rafinerie paliw czy turbiny wiatrowe.

Źródło: ArsTechnica

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.