Samsung: Wirtualna wystawa Pompeje

Opublikowano: 2015-04-09
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung #sprzedaż / wyniki

news-samsung-pompeje-1Na Stadionie Narodowym w Warszawie nastąpiło otwarcie wystawy Pompeje. 24 wyjątkowe sale, 70 multimedialnych i sensorycznych instalacji, w sumie 2000 metrów kwadratowych pozwalających na jakiś czas przenieść się w czasie do antycznej Italii.

Wystawa „Pompeje. Życie w cieniu wulkanu” to w pełni multimedialna ekspozycja, która została uznana wydarzeniem kulturalnym roku w Wielkiej Brytanii. Teraz dotarła również do Polski. Jest to rekonstrukcja antycznych Pompejów sprzed wybuchu Wezuwiusza w 79 roku naszej ery. Fascynująca historia z pogranicza archeologii i architektury przełożona na język oprogramowania i trójwymiarowej grafiki komputerowej.

news-samsung-pompeje-2Warszawska ekspozycja to przeszło 2 tysiące metrów kwadratowych z 24 specjalnie zaaranżowanymi salami oraz 70 instalacjami multimedialnymi i sensorycznymi. Narratorem z kolei jest nie kto inny, a sam Piotr Fronczewski. Jeden z najbardziej znanych polskich aktorów przeprowadza uczestników wydarzenia od wnętrza krateru, poprzez gromadzącą się magmę do samej erupcji wulkanu. Ta efektowna projekcja w technologii 4D jest punktem kulminacyjnym ekspozycji, a wybuchowi wulkanu towarzyszy trzęsienie ziemi.

Przy tworzeniu wystawy zostały wykorzystane wszystkie dostępne, najnowocześniejsze technologie: rekonstrukcje 3D i 4D, tak jak w przypadku prezentacji wybuchu wulkanu, ponadto efekty multisensoryczne, cyfrowe projekcje przestrzenne, zsynchronizowane multimedialne pulpity ciekłokrystaliczne, hologramy oraz trójwymiarowe miraże. Zwiedzający ma okazję odbyć podróż ulicami miasta zaglądając do domów, teatrów, aren sportowych, giełdy, galerii, sklepów oraz szkół. Odtworzono detal po detalu, dzięki czemu powstały Pompeje w nowym wymiarze.

Głównym partnerem i sponsorem technologicznym wystawy jest Samsung Electronics. Firma jest znana z wspierania wielu projektów kulturowych i edukacyjnych na całym świecie. Opera Wiedeńska, Centrum Nauki Kopernik czy program edukacyjny Mistrzowie Kodowania to tylko niektóre przykłady zaangażowania firmy.

news-samsung-pompeje-3Teleguru również miał okazję wziąć udział w wydarzeniu. Wrażenia? Jak najbardziej pozytywne! Trzeba przyznać, że wcześniejsze obietnice zostały pokryte z nawiązką i jest naprawdę sporo do zwiedzenia i oglądania, a wzrok co rusz przyciągają nowe, atrakcyjne widoki, które pozwalają w pewien sposób doświadczyć atmosfery życia w Pompejach sprzed prawie 2 tysięcy lat. Można także skorzystać z produktów Samsunga, w tym m.in. okulary do wirtualnej rzeczywistości Gear VR działające w oparciu o smarfton Galaxy Note 4. Musimy jednak przyznać, że sama aplikacja sprawia nieszczególne wrażenie, jest pewien niedosyt, a niektórzy mogą się poczuć słabo po ich użyciu, zwłaszcza osoby z zaburzeniami błędnika. Niemniej jednak, technologia ma szansę w przyszłości rozwinąć skrzydła i okazać się świetnym rozwiązaniem.

news-gear-vr-samsungOczywiście to nie wszystko, gdyż Samsung przygotował swoje najlepsze produkty, wśród których nie zabrakło Galaxy S6, Galaxy S6 Edge i Galaxy Tab S. Z każdym z urządzeń można się było zapoznać, bez problemu przetestować.

Wystawę będzie można obejrzeć do 18 października 2015 roku. Ceny biletów wahają się od 25 zł za grupowy, poprzez 35 zł za ulgowy aż po bilet normalny za 45 zł. Dla niektórych może być to nieco zaporowa cena, szczególnie, że są to ceny dla jednej osoby, jednak Teleguru przejrzenie całej wystawy zajęło prawie 2 godziny i zdecydowanie pozostawiło po sobie pozytywne wrażenie, więc ewentualne koszta można uznać za sensowne.

Więcej informacji na tej stronie.

Źródło: Stadion Narodowy, własne

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.