Samsung - prognoza finansowa za 1Q2016

Opublikowano: 2016-04-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzedaż / wyniki

news-samsung-wynikiDzięki wysokiej sprzedaży Galaxy S7 i S7 Edge, Samsung prognozuje uzyskanie w pierwszym kwartale zdecydowanie lepszych wyników finansowych niż rok temu.

Samsung opublikował prognozę wyników za pierwszy kwartał 2016 roku. Dowiadujemy się z niej, że koreański gigant spodziewa się 43.3 miliardów dolarów przychodu (40.7 miliarda dolarów w analogicznym okresie ubiegłego roku) oraz zysku operacyjnego w wysokości 5.7 miliarda dolarów, a więc o 10.45% większego niż w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2015 roku. Tym samym Samsung przebił również wszelkie oczekiwania analityków.

Chociaż pełny raport finansowy firmy poznamy pod koniec kwietnia, już teraz wiadomo, że dużą zasługę w przewidywanych, obiecujących wynikach można przypisać duetowi Galaxy S7-Galaxy S7 Edge. Oba smartfony spotkały się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem i według szacunków sprzedały się do końca marca w nakładzie 10 milionów egzemplarzy.

Źródło: GSMArena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.