Samsung Bio Procesor - inteligentne rozwiązanie monitorujące stan zdrowia

Opublikowano: 2015-12-30
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung

news-samsung-bio_procesor-1Samsung zaprezentował pierwszy w branży Bio Procesor stworzony w odpowiedzi na potrzeby związane z rosnącą popularnością innowacyjnych urządzeń ubieralnych do monitorowania stanu zdrowia. Układ został już wprowadzony do produkcji masowej, a urządzenia do monitorowania zdrowia, w których zostanie wykorzystany, pojawią się w pierwszej połowie 2016 roku.

Bio Procesor Samsunga, dzięki zastosowaniu nie tylko analogowych układów wejściowych (Analog Front Ends, AFE), lecz także mikrokontrolera (MCU) układu scalonego zarządzającego poborem mocy (PMIC), cyfrowego procesora sygnału (DSP) i pamięci eFlash, może przetwarzać mierzone biosygnały bez konieczności korzystania z elementów zewnętrznych. Jego niewielkie rozmiary i zintegrowana struktura sprawiają, że idealnie nadaje się do zastosowania w małych urządzeniach ubieralnych, oferując też wiele możliwości w zakresie projektowania nowych rozwiązań.

Samsung opracował Bio Procesor w taki sposób, aby połączyć pięć AFE, w tym analizę impedancji bioelektrycznej (BIA), fotopletyzmografię (PPG), elektrokardiogram (ECG) oraz pomiar temperatury skóry i reakcji skórno-galwanicznej (GSR). Wszystko to w ramach jednego rozwiązania w formie chipu, umożliwiającego odpowiednio pomiar zawartości tłuszczu i masy mięśni szkieletowych, częstości skurczów i rytmu serca oraz temperatury skóry i poziomu jej napięcia. Zastosowania kombinacji tych danych wejściowych dotyczących kondycji można rozważyć dodatkowo w odniesieniu do różnych nowych przypadków użycia.

Rynek inteligentnych urządzeń do monitorowania kondycji organizmu bardzo szybko się rozwija. Rośnie też świadomość użytkowników i ich potrzeba dbania o zdrowie, dlatego coraz więcej osób poszukuje sposobów monitorowania swoich wskaźników biologicznych lub parametrów dotyczących kondycji, aby mieć stałą kontrolę nad stanem swojego zdrowia” powiedział Ben K. Hur, Vice President of marketing, System LSI business w Samsung Electronics. – „Nowy Procesor Samsung, który może przetwarzać pięć różnych sygnałów biometrycznych, to najbardziej uniwersalny chip do monitorowania kondycji organizmu dostępny obecnie na rynku. Oczekujemy, że stworzy on wiele nowych możliwości w zakresie usług dotyczących zdrowia.”

Źródło: Samsung

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.