Samsung Business – nowa marka koreańskiego koncernu

Opublikowano: 2015-03-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung

news-samsung-businessW trakcie targów CeBIT 2015 w Hanowerze, Samsung ogłosił, że w ramach działań na rzecz sektora B2B wprowadza Samsung Business – dedykowaną markę, która połączy w sobie portfel kompleksowych rozwiązań biznesowych, w tym indywidualne oferty dopasowane do specyficznych potrzeb różnych sektorów.

Samsung Business stanowi rozszerzenie i połączenie wszystkich rozwiązań biznesowych firmy Samsung, w tym Samsung KNOX w zakresie bezpieczeństwa i zarządzania mobilnością w przedsiębiorstwach, rozwiązań Samsung SMART Signage, technologii druku oraz innych ofert biznesowych zoptymalizowanych pod kątem gotowości do zastosowania w przedsiębiorstwach. Samsung prezentuje swoje rozwiązania i usługi dla przedsiębiorstw działających w branżach handlu detalicznego, edukacji, opieki zdrowotnej, hotelarstwa i gastronomii, finansów oraz transportu.

W przypadku strefy handlu detalicznego firma umożliwia tworzenie dopracowanych form obsługi klientów sklepu i restauracji, oferując szeroką gamę rozwiązań w dziedzinie monitorów komercyjnych i urządzeń mobilnych, jak np. Mirror Solution. Pełni ono funkcję cyfrowego lustra z technologią Samsung SMART Signage oraz z możliwością budowania ścian wideo, dzięki którym klienci mogą dokładnie obejrzeć przymierzane przez siebie ubrania pod każdym kątem.

Jeśli chodzi o edukację, rozwiązania Samsunga wzbogacają dostępne formy nauki, pozwalając osobom odpowiedzialnym za zarządzanie edukacją na zwiększenie wydajności pracy placówek. Wśród tych rozwiązań są: Samsung School Solution (środowisko nauki integrujące urządzenia mobilne Samsunga z interaktywnymi narzędziami nauczania), Samsung Cloud Print Service (rozwiązanie w dziedzinie obiegu dokumentów) oraz Workbook Composer for Education Vertical (edytor umożliwiający przekształcenie zeskanowanych dokumentów do postaci dokumentu tekstowego bezpośrednio z poziomu drukarki).

W gastronomii i hotelarstwie Samsung proponuje rozwiązania mające zapewnić bardziej spersonalizowaną i bezproblemową obsługę klienta, a ich użytkownikom zaawansowaną infrastrukturę służącą do optymalizacji wydajności operacyjnej. Są to: SMART Hotel Solution (zarządzanie obsługą i funkcjami zwiększającymi komfort gości) oraz Information Bulletin Touch (połączone z dotykowym ekranem centrum wiadomości i informacji).

W zakresie opieki medycznej Samsung opracowuje innowacyjne rozwiązania mobilne, które umożliwiają opiekunom sprawowanie lepszej opieki nad pacjentami i dają użytkownikom możliwość korzystania z narzędzi poprawiających ogólne samopoczucie. Zaliczają się do nich: Preventive Mobile Cardiac Rehabilitation (monitorig rehabilitacji przewlekłych chorób serca w czasie rzeczywistym) oraz Vidyo (rozwiązania wideokonferencyjne).

Bezpieczeństwo i obsługa klienta stanowią główny aspekt rozwiązań biznesowych firmy Samsung przeznaczonych dla branży usług finansowych. Urządzenia Samsung przeznaczone dla przedsiębiorstw oraz zautomatyzowane rozwiązania do zarządzania dokumentacją przekształcają procesy w branży finansowej do formy pozwalającej na szybszą i bardziej zindywidualizowaną obsługę klienta przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa na każdym etapie procesu. Do rozwiązań dla tego sektora należą: Secure & Pull Printing Solution oraz Samsung Business Core Printing Solutions – dzięki nim pracownicy instytucji finansowych mogą pracować w bardziej inteligentnych środowiskach pracy zapewniających bezpieczną obsługę i druk dokumentów.

Dzięki rozwiązaniom firmy Samsung przeznaczonym dla branży transportowej użytkownicy mogą uzyskiwać w czasie rzeczywistym dostęp do informacji i analiz danych za pomocą urządzeń cyfrowych, co z kolei podnosi wydajność procesów dostaw i transportu. Oferowane rozwiązania obejmują również prezentację aktualnych informacji dotyczących podróży oraz wygodne opcje samoobsługowe, gwarantujące doskonały poziom obsługi pasażerów. Należą do nich 24/7 Professional Grade Signage Solution – monitory Samsung SMART Signage mogą w różnych miejscach na lotniskach służyć pasażerom do uzyskiwania w czasie rzeczywistym dokładnych informacji na temat lotów. Urządzenia te zostały zaprojektowane pod kątem niezawodnej, całodobowej pracy na terenie lotnisk.

Źródło: Samsung

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.