Samsung czwartym producentem układów mobilnych na świecie

Opublikowano: 2016-03-01
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #Samsung #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-samsung-exynos-1Sprzedając w zeszłym roku niemal 50 milionów chipów z linii Exynos, Samsung wdarł się do pierwszej piątki największych producentów mobilnych układów scalonych. Zdecydowanym liderem pozostał Qualcomm.

Samsung do tej pory świetnie radził sobie w segmencie pamięci DRAM i NAND flash, jednak znajdował się stosunkowo daleko za innymi konkurentami w sprzedaży procesorów dla smartfonów. Duże zmiany nastąpiły wraz z premierą Galaxy S6 i S6 Edge, a także urządzeń takich producentów jak Meizu, które zostały wyposażone w autorskie rozwiązania koreańskiej firmy. Przyczyniło się to do znaczącego wzrostu sprzedaży – Samsung dostarczył w 2015 roku na rynek ponad 300 milionów smartfonów, z czego udział modeli z Exynosem stanowił około 15%.

Pierwsze miejsce w rynku niezmiennie należy do Qualcomma (42%). Kolejne pozycje okupują Apple (21%) i MediaTek (19%). Wspomniany Samsung uzyskał czwartą lokatę, a tuż za nim znalazł się Spreadtrum.

Źródło: Business Korea

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.