Samsung dostawcą 60% ekranów AMOLED dla przyszych iPhone’ów

Opublikowano: 2016-05-18
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #Samsung #sprzęt / podzespoły #plotki

news-apple-oled-iphoneDoniesienia dotyczące przejścia Apple z wyświetlaczy LCD na OLED w iPhone’ach przybierają na sile. Poznaliśmy kolejne szczegóły na temat dostaw tych paneli.

Jak podaje Lee Choong-hoon, główny analityk UBI Research, Samsung zaopatrzy Apple w większość (60%) wyświetlaczy AMOLED dla iPhone’ów. Ma o tym świadczyć m.in. niedawno poczyniona przez Koreańczyków inwestycja w linie produkcyjne, której wartość szacuje się na około 6.6-7.5 miliarda dolarów. W efekcie, produkcja ma się zwiększyć do 45 tysięcy sztuk miesięcznie, dzięki czemu Samsung spełni oczekiwania Apple, który zamówił ponoć minimum 100 milionów paneli.

Źródło donosi, że LG będzie odpowiadał za około 30% dostaw OLED-ów, a pozostałe 10% przypadnie firmom Japan Display oraz Foxconn.

Spekuluje się, że wzorem Samsunga, Apple może wydać w przyszłości smartfona z zakrzywionym ekranem OLED. Zdaniem analityka UBI Research, 30% wszystkich iPhone’ów w 2018 roku będzie miało tego typu panel, a do 2020 roku nawet 80%.

Źródło: Sammobile, własne

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.