Samsung dostawcą 95% ekranów OLED

Opublikowano: 2016-06-14
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #LG #Samsung #sprzedaż / wyniki

news-samsung-oledSamsung od dłuższego czasu przewodzi na rynku wyświetlaczy OLED, a malejące koszty produkcji powodują wzrost zainteresowania tymi panelami wśród innych producentów. W efekcie, przewaga Koreańczyków nad konkurencją stale się powiększa, co dobitnie pokazuje najnowszy raport analityczny UBI Research.

Z danych wynika, że na rynek w I kwartale 2016 roku trafiło 91.3 miliona ekranów w technologii OLED. Samsung Display zaliczył kolejny udany okres i odpowiadał za 86.7 miliona sztuk, czyli aż 95% dostaw. Wiele z nich trafiło do smartfonów Samsunga, jednak duży udział mieli też chińscy producenci, którzy coraz chętniej stawiają na OLED-y – względem ubiegłego roku potroili liczbę urządzeń wyposażonych w tego typu panele (z 5 do 17 modeli).

Sprzedaż Samsung Display w nadchodzących miesiącach może być jeszcze bardziej imponująca. Firma podpisała podobno umowę z Apple, na mocy której dostarczy do przyszłego roku przynajmniej 100 milionów wyświetlaczy do nowej generacji iPhone’ów. W tym celu koreański gigant podjął już odpowiednie kroki i zainwestował 1.5 miliarda dolarów w rozwój fabryki A3, planując zwiększyć produkcję z 15 tysięcy do 105 tysięcy jednostek każdego miesiąca.

Drugie miejsce na rynku należało do LG Display, które odpowiada głównie za ekrany OLED w swoich telewizorach i produktach chińskiej firmy SkyWorth.

Źródło: Sammobile

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.