Samsung Galaxy A8 zaprezentowany na nowych zdjęciach

Opublikowano: 2015-06-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-samsung-galaxy_a8W sieci pojawiły się nowe zdjęcia kolejnego przedstawiciela średniopółkowej serii Galaxy A. Samsung Galaxy A8 to kontynuator pomysłów zawartych m.in. w modelach A5 i A7, choć został wyraźnie zainspirowany flagowym Galaxy S6.

Na jednej fotografii, smartfon został zestawiony z Galaxy A7, dzięki czemu wiemy, że wcześniejsze doniesienia sugerujące zastosowanie w A8 ekranu o przekątnej 5.5-cala okazały się błędne. Z tego co widać urządzenie doczeka się nieco większego, 5.7-calowego panelu o rozdzielczości FullHD, wykonanego w technologii Super AMOLED.

news-samsung-galaxy_a8-1W kwestii designu mamy do czynienia z widocznymi, ale nie drastycznymi zmianami w porównaniu do innych urządzeń z serii Galaxy A. Przede wszystkim Galaxy A8 zdaje się być inspirowany Galaxy S6. Smartfon ma bardziej zaokrąglone krawędzie, a dookoła ekranu biegnie metalowa ramka. Boczne ramki natomiast bardzo cienkie, w odróżnieniu od dolnej, na której powierzchni znajduje się większy przycisk domowy, w którym zintegrowano skaner linii papilarnych. Z tyłu urządzenia mamy podobną konfigurację jak w wielu innych telefonach Samsunga – głośnik, aparat i dioda LED.

Jeśli chodzi o specyfikację, do tej pory wiele doniesień sugerowało, że Galaxy A8 zostanie wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 615, 2 GB RAM i 16 GB wbudowanej pamięci, z opcją rozszerzenia przy pomocy karty microSD. Główny aparat będzie miał matrycę o rozdzielczości 16 Mpix. Z przodu zaś znajdzie się kamerka 5 Mpix. Smartfon będzie miał moduł LTE, a całość ma pracować pod kontrolą Androida 5.1.1 Lollipop i być napędzana baterią o pojemności 3050 mAh. Konstrukcja ma wymiary 157.7 x 76.7 x 5.9 mm i waży 140 g.

Więcej informacji powinno zostać ujawnione w najbliższym czasie.

Źródło: GSMArena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.