Samsung Galaxy E5 i Galaxy E7 oficjalnie zaprezentowane!

Opublikowano: 2015-01-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-galaxy-e5-e7Producent ogłosił, że smartfony uzupełnią jego portfolio produktów na 2015 rok, zajmując miejsce pomiędzy flagowymi modelami, a najtańszymi ofertami.

Zarówno Galaxy E5, jak i E7 mają okupować średnią półkę urządzeń, choć drugi z wymienionych modeli równie dobrze można by zaliczyć do tzw. wyższej klasy średniej. Smartfony te mają być tańszą alternatywą dla Samsungów z linii Galaxy A. Pod względem konstrukcji przypominają Galaxy Alpha, a więc mają metalowe obudowy. Specyfikacja obu urządzeń rożni się nieco od tego, co podawały niektóre źródła na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Samsung Galaxy E7 wyposażony został w 5.5 calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 720p (1280 x 720 pikseli), czterordzeniowy procesor z zegarem o taktowaniu 1.2 GHz (prawdopodobnie Snapdragon 410), 2 GB RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć poprzez karty microSD. Tylny aparat ma 13 mpix, a dla fanów „selfie” przygotowano przednią kamerę z matrycą o rozdzielczości 5 mpix. Oprócz tego smartfon ma baterię o pojemności 2950 mAh, a także obsługuje dual-SIM. Jego cena wynosi mniej więcej 363 dolary. Dotyczy ona Indii, gdyż urządzenie jest w tej chwili dostępne jedynie na terenie tego kraju.

news-galaxy-e7-wymiary

Samsung Galaxy E5 jest nieco skromniejszym smartfonem i musiał zadowolić się słabszą specyfikacją. W jego przypadku zastosowano mniejszy, pięciocalowy wyświetlacz, ale wciąż jest to Super AMOLED o rozdzielczości 720p. Poza tym urządzenie ma ten sam, czterordzeniowy procesor taktowany 1.2 GHz, o 500 MB pamięci RAM mniej (1.5 GB), 16 GB pamieci wbudowanej (slot kart microSD pozwoli na rozszerzenie dostępnej przestrzeni dyskowej) oraz aparaty: tylny 8 mpix i przedni 5 mpix. Smartfon zasilany jest ogniwem o pojemności 2400 mAh. Nie zapomniano także o wsparciu dla dwóch kart SIM. E5 został wyceniony na około 305 dolarów w Indiach.

news-galaxy-e5-wymiary

Oba modele działają na systemie Android Android 4.4 KitKat z nakładką TouchWiz, ale Samsung zapewnia, że wkrótce doczekają się aktualizacji do Lollipopa. Kiedy dokładnie to nastąpi – nie wiadomo. Zagadką pozostaje też data debiutu smartfonów na pozostałych rynkach, ale ta kwestia powinna w najbliższej przyszłości zostać wyjaśniona.

Źródło: Phonearena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.