Samsung Galaxy J1 – specyfikacja nowego budżetowca

Opublikowano: 2014-12-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły #plotki

news-galaxy-jPo oficjalnej zapowiedzi smartfonów z serii Galaxy A i wycieku specyfikacji urządzeń z linii E, czas na kolejną garść informacji dotyczących nowej rodziny Samsungów. Pora na budżetowe “słuchawki” i kilka faktów odnośnie Galaxy J1.

Samsung Galaxy J1 ma być wyposażony w 4.3 calowy wyświetlacz z matrycą TFT o rozdzielczości WVGA (480 x 800 pikseli), czterordzeniowy, 64-bitowy procesor Marvell PXA1908 o częstotliwości taktowania 1.2 GHz oraz 1 GB pamięci RAM i 4 GB pamięci wewnętrznej, którą będzie można rozszerzyć za pomocą kart microSD. Ponadto, smartfon ma mieć tylny aparat 5 mpix i przednią kamerę 2 mpix. O dziwo model ten ma również zapewniać wsparcie dla łączności w technologii LTE. Zastosowana w urządzeniu bateria to ogniwo o pojemności 1850 mAh. Galaxy J1 będzie prawdopodobnie musiał zadowolić się Androidem w wersji 4.4 KitKat, zamiast najnowszego Lollipopa.

Nieznana jest cena i data premiery smartfona, jak również jego wygląd. Być może zostanie on oficjalnie zaprezentowany już na początku przyszłego roku, lecz póki co są to spekulacje.

Wygląda na to, że Samsung rzeczywiście dotrzyma obietnicy i uprości nazewnictwo swoich smartfonów. W 2015 roku nie powinno być zatem sytuacji, w której na rynku pojawi się kilka odmian tych samych urządzeń. Zamiast Galaxy Core, Mega, Zoom, Young czy Epic klienci otrzymają wygodny i przejrzysty katalog produktów oznaczonych prostymi literami alfabetu – podobnie jak chociażby w przypadku Galaxy S5.

Źródło: Sammobile

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.