Samsung Galaxy J2 i Galaxy V Plus – specyfikacje budżetowych słuchawek

Opublikowano: 2015-07-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-samsung-galaxy_v_plus-1Ostatnio dużo się mówi i pisze o flagowych modelach Galaxy S6, a gdzieś w tle pojawiają się informacje o propozycjach ze średniej i niskiej półki. Na szczęście Samsung nie zapomniał o mniej zamożnych i wymagających odbiorcach i niedługo wprowadzi dwa smartfony w cenach około 100 dolarów.

Pierwszym z urządzeń jest Samsung Galaxy J2, który zaoferuje 4.5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 480 x 800 pikseli, czterordzeniowy, 32-bitowy procesor Exynos 3475 o taktowaniu 1.2 GHz, 1.5 GB RAM oraz 8 GB pamięci wbudowanej, którą będzie można rozbudować przy użyciu slotu na kartę microSD. Smartfon zostanie również wyposażony w aparat główny 5 Mpix, przednią kamerkę 2 Mpix i baterię o pojemności 2000 mAh. Całość pracować będzie pod kontrolą systemu Android 5.1.1 Lollipop.

news-samsung-galaxy_j1Względem swojego poprzednika (Galaxy J1) nowy model ma zatem nieco większy ekran, dodatkowy gigabajt RAM, dwa razy więcej pamięci wewnętrznej, zwiększoną pojemność akumulatora i inny procesor z czterema, a nie dwoma rdzeniami. Zmian jest całkiem sporo i telefon może być naprawdę konkurencyjny. Jego cena powinna wynieść około 100 dolarów.

news-samsung-galaxy_v_plusKolejny smartfon, Samsung Galaxy V Plus, to następca zeszłorocznego modelu Galaxy V i w porównaniu do niego nie oferuje praktycznie żadnych zmian. Mamy więc 4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 480 x 800 pikseli, dwurdzeniowy układ o częstotliwości taktowania 1.2 GHz i zaledwie 512 MB RAM. Na pokładzie jest też 4 GB wbudowanej pamięci, z czego do dyspozycji użytkownika pozostaje tylko około 2 GB – całe szczęście, jest jednak gniazdo kart microSD. Podobny jest też aparat, który ma 3 Mpix i umożliwia nagrywanie w 480p. Bateria ma pojemność 1500 mAh. Smartfon wyposażony jest również w dwa sloty na karty SIM.

Jako bezpośredni rywal Microsoft Lumii 435, Samsung Galaxy V Plus został wyceniony na 82 dolary.

Źródło: Samsung, własne

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.