Samsung Galaxy J5 i Galaxy J7 oficjalnie zapowiedziane – średnia klasa smartfonów do selfie

Opublikowano: 2015-06-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-galaxy_j5-galaxy_j7-oficjalniePo wielu przeciekach w ostatnich kilku tygodniach, Galaxy J5 i Galaxy J7 nareszcie zostały ujawnione. Samsung oficjalnie zapowiedział oba smartfony w Chinach, gdzie trafią do sprzedaży jeszcze w tym tygodniu.

Samsung Galaxy J5 i J7 są pierwszymi telefonami producenta, których przednie aparaty (matryca o rozdzielczości 5 Mpix) doczekały się diody doświetlającej LED – do tej pory najbardziej znanym urządzeniem, którego frontowa kamerka jest w nią wyposażona (a właściwie w dwie diody) jest HTC Desire Eye. Poza tym, modele wyposażono w podobne podzespoły, obejmujące m.in.: moduł LTE, dwa sloty na karty SIM, 1.5 GB RAM, 16 GB wbudowanej i rozszerzalnej przy pomocy gniazda kart microSD pamięci oraz 13-megapikselowy aparat główny z przysłoną o jasności f/1.9, którą docenią osoby fotografujące w gorszym oświetleniu. Ponadto, telefony pracują na systemie operacyjnym Android 5.1 Lollipop wzbogaconym o interfejs TouchWiz.

news-galaxy_j5-galaxy_j7-oficjalnie-3Różnice w obu smartfonach występują w przypadku wyświetlacza, procesora, baterii oraz wymiarach. Galaxy J5 ma 5-calowy panel o rozdzielczości 720 x 1280 pikseli, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 410 oraz akumulator o pojemności 2600 mAh. Galaxy J7 wyposażono z kolei w 5.5-calowy ekran, choć o tej samej rozdzielczości, ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 615 i ogniwo o pojemności 3000 mAh. Wymiary urządzeń wynoszą odpowiednio 142 x 73 x 8.5 mm (J5) oraz 152.2 x 79.1 x 7.9 mm (J7).

Zarówno Galaxy J5, jak i Galaxy J7 będą dostępne w trzech wersjach kolorystycznych – czarnej, białem i złotej. Pierwszy z modeli będzie kosztować około 290 dolarów, drugi natomiast 225 dolarów. Ich debiut w Chinach zaplanowano jeszcze na ten tydzień. Nie wiadomo, kiedy trafią na pozostałe rynki.

Źródło: Phonearena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.