Samsung Galaxy Note 4: Wiadomo, jaki będzie

Opublikowano: 2014-08-21
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły #plotki

news-samsung-galaxynote4Na dwa tygodnie przed premierą Samsung Galaxy Note 4 pojawiły się informacje na temat szczegółów wyposażenia tego telefonu i jego przewidywanej ceny. Wszystko dzięki ofercie sklepu… w Indonezji.

Koncern Samsung zapowiada, że jego najnowszy i oczekiwany przez wielu użytkowników smartfon Samsung Galaxy Note 4 (zaliczany też do kategorii phabletów, czyli urządzeń łączących w sobie cechy smartfona i tabletu, których wielkość ekranu przekracza 5 cali) będzie miał swą rynkową premierę na początku września 2014 roku. Jak zwykle w podobnych przypadkach producent starał się trzymać w tajemnicy dokładną specyfikację nowego urządzenia, jednak w dobie Internetu niewiele da się ukryć. Okazało się, że opis głównych podzespołów znalazł się między innymi w ofercie jednego z indonezyjskich sklepów internetowych. Można się z niej dowiedzieć, że phablet zostanie wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Exynos 5433 o prędkości 1.3 GHz (wersja z tą jednostką będzie prawdopodobnie przeznaczona na rynek azjatycki i amerykański) lub Qualcomm Snapdragon 805 2.5 GHz (wersja kierowana do odbiorców w Europie) oraz 4 GB pamięci RAM.

Przestrzeń na gromadzenie danych ma wynosić, zależnie od wersji urządzenia 16, 32 lub 64 GB. Obraz będzie zaś wyświetlany w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli na ekranie 5.7 cala. Uzupełnieniem wyposażenia ma być między innymi kamera oferująca rozdzielczość na poziomie 16 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu (funkcja eliminująca drżenie obrazu spowodowane ruchami rąk, w odróżnieniu od cyfrowej stabilizacji obrazu zapewnia lepsze kadrowanie i jakość zdjęć), skaner linii papilarnych zabezpieczający dostęp do danych, czytnik kart pamięci microSD (o pojemności do 128 GB), a także wodoodporna obudowa (to oznacza, że Samsung Galaxy Note 4 idzie tą samą drogą, co Samsung Galaxy S5, który również jest wyposażony w wodoszczelną obudowę).

Źródło: www.phonearena.com

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.