Samsung Galaxy Note 5 już w sierpniu?

Opublikowano: 2015-07-13
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-samsung-galaxy_note5-premieraZgodnie z informacjami dostarczonymi przez osobę zaznajomioną z planami Samsunga, w wyniku słabnącej sprzedaży, koreański gigant przyspieszy premierę Galaxy Note 5, która ma się odbyć już w połowie sierpnia.

Według niedawno ujawnionej prognozy finansowej za II kwartał 2015 roku, Samsung nie może uznać ostatnich miesięcy za szczególnie udanych. Choć zyski i dochód nadal utrzymują się na poziomie nieosągalnym dla większości producentów, na tle wcześniejszych wyników Koreańczyków są one coraz gorsze. Największą winę ma w tym słabsza sprzedaż smartfonów, szczególnie długo wyczekiwanego, flagowego Galaxy S6, a także problemy z dostawami modelu Galaxy S6 Edge.

W tej sytuacji, zdaniem anonimowego informatora, Samsung nie zamierza zwlekać z wydaniem na rynek kolejnego smartfona, który miałby pomóc poprawić obecną sytuację i zwiększyć sprzedaż w kolejnych kwartałach. Tym urządzeniem ma być Galaxy Note 5, o którym spekuluje się już od dłuższego czasu i który początkowo miał zadebiutować we wrześniu na targach IFA 2015 w Berlinie (tak jak w poprzednich latach Galaxy Note 3 i Note 4). Według najnowszych doniesień, premiera smartfona odbędzie się w połowie sierpnia, a więc przynajmniej miesiąc przed pojawieniem się jakiejkolwiek nowej propozycji od Apple.

O samym Samsungu Galaxy Note 5 wiemy stosunkowo niewiele. Prawdopodobnie będzie wyposażony w ekran Super AMOLED o przekątnej 5.7 cala i rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli, procesor Exynos 7422, będący ulepszonym układem z „S-szóstek”, 4 GB RAM oraz baterię o pojemności około 4000 mAh.

Źródło: SlashGear

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.