Samsung Galaxy Note 5 może zostać zapowiedziany już w lipcu

Opublikowano: 2015-05-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-samsung_galaxy_note5-conceptWygląda na to, że następca Galaxy Note 4 może zadebiutować szybciej niż przewidywano. Najnowsze doniesienia sugerują, że Samsung zamierza zaprezentować go jeszcze przed premierą konkurenta ze stajni Apple, czyli iPhone’a 6S Plus.

Źródła donoszą, że produkcja Galaxy Note 5 idzie znacznie szybciej niż przewidywano i dlatego Samsung zdecydował się na przesunięcie jego premiery na lipiec. Wcześniej spodziewano się, że nowa generacja Note’a zostanie ujawniona na wrześniowych targach IFA w Berlinie. Dodatkowo, Samsung chce uzyskać strategiczną przewagę nad Apple i jego nadchodzącymi iPhone’ami 6S i 6S Plus, osłabiając nieco zainteresowanie tymi modelami, skupiając jednocześnie uwagę konsumentów na swoim phablecie.

Samsung Galaxy Note 5 ma być dostępny w dwóch wersjach – standardowej i z podwójnie zakrzywionym ekranem, podobnie jak w przypadku Galaxy S6 i S6 Edge. Co ciekawe, Samsung Display jest ponoć gotowy do masowej produkcji paneli AMOLED o rozdzielczości Ultra HD (2160 x 3840 pikseli) i o niesamowitym zagęszczeniu piskeli na cal na poziomie ponad 700 PPI. Dzięki temu możliwe będzie oglądanie materiałów w 4K i doświadczenie wirtualnej rzeczywistości. Następca Note 4 ma być także wyposażony w procesor Exynos (spekuluje się, że ten sam co w Galaxy S6), 4 GB pamięci RAM oraz baterię o pojemności 4100 mAh.

Źródło: Phonearena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.