Samsung Galaxy Note 5 również z zagiętym ekranem?

Opublikowano: 2015-03-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-galaxys6-edge-ekranSamsung jest bardzo pozytywnie nastawiony do rozwiązania, które znalazło się w Galaxy S6 Edge i wygięty z obu stron obudowy ekran może trafić także do kolejnego urządzenia z linii Note.

Najnowsze flagowe smartfony koreańskiego producenta spotkały się raczej z dobrym odbiorem ze strony fanów marki na całym świecie, którym szczególnie do gustu przypadł wariant Edge. Wiele osób chwali ten model za świetny wygląd, który swoją inspirację czerpał z Galaxy Note Edge, ale wniósł jego innowacyjność na zupełnie inny, wyższy poziom. Jednak nie na samych doznaniach wizualnych się kończy. Smartfon oferuje świetne podzespoły, które sądząc po benchmarkach przekładają się na niesamowitą wydajność, ale także, dzięki wspomnianemu wygiętemu ekranowi, wiele ciekawych funkcji. Zaokrąglone brzegi paneli stanowią obszar aktywny, z poziomu którego można przywołać kilka przydatnych aplikacji, sprawdzić powiadomienia itd.

Takie rozwiązanie w Samsungu Galaxy Note Edge było zaledwie eksperymentem. Należy jednak dodać, że dość udanym i stosunkowo ciepło przyjętym. Z S6 Edge jest jeszcze lepiej, zatem nic dziwnego, że Samsung na tym nie poprzestanie i zastanawia się nad implementacją podobnego ekranu w następcy niezwykle popularnego Galaxy Note 4, który zdobył nagrodę „Biznesowego smartfona roku” według Teleguru oraz okazał się najlepszym smartfonem fotograficznym zdaniem ekspertów. Jakkolwiek taki smartfon będzie się nazywał (Note Edge 2, Note 5 Edge), Roh Tae-moon z Samsunga potwierdza, że istnieje duża szansa na to, że firma wprowadzi zagięty ekran następnych urządzeniach linii Note.

Można sobie tylko wyobrazić, jak wiele możliwości zapewni połączenie dużego ekranu, rysika S-Pen i zakrzywionego z obu stron wyświetlacza. Tego patentu zdecydowanie warto się trzymać.

Źródło: Korea Herald, The Verge

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.