Samsung Galaxy Note 5 ulubieńcem Ameryki

Opublikowano: 2016-06-02
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #HTC #LG #Samsung #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-note5-1Amerykańska organizacja ACSI przeprowadziła badanie mające na celu ustalenie, który ze smartfonów cieszy się największym zadowoleniem użytkowników.

Tytuł ulubionego smartfona Ameryki został przyznany modelowi Galaxy Note 5, który zgarnął aż 86/100 punktów satysfakcji konsumenckiej. Smartfon Samsunga pokonał w klasyfikacji m.in. iPhone’a 6S Plus (85 pkt), Galaxy S6 Edge Plus oraz Galaxy Note 4 (po 84 pkt). W czołówce znalazł się też inny produkt Apple – iPhone 6S – z wynikiem 83/100 punktów.

Samsung i Apple dominowali również w kategorii na najbardziej godną zaufania markę. W tym przypadku to jednak firma z Cupertino znalazła się na samym szczycie, uzyskując 81/100 punktów, w porównaniu do 80 pkt Samsunga. Ostatnie miejsce na podium przypadło Motoroli, która zdobyła 77/100 punktów zadowolenia konsumentów. Dalej znalazły się HTC (75 pkt), LG (74 pkt) oraz Microsoft (74 pkt).

Wyniki badania ACSI (American Consumer Satisfaction Index) oparte zostały o wywiady z 12 710 użytkownikami smartfonów w okresie od 5 do 31 marca 2016 roku.

Źródło: Phonearena, własne

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.