Samsung Galaxy Note 7 potwierdzony. Premiera już wkrótce

Opublikowano: 2016-07-13
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-note7-premieraSamsung oficjalnie zapowiedział Galaxy Note 7. Zostanie on pokazany 2 sierpnia na konferencji Galaxy Note Unpacked 2016 w Nowym Jorku, Rio De Janeiro oraz Londynie.

Koreański producent zakończył spekulacje dotyczące premiery i nazwy nowego „notatnika”. Na rozsyłanych zaproszeniach widnieje data 2 sierpnia 2016 roku – to właśnie wtedy poznamy urządzenie, które trafi na rynek jako Galaxy Note 7. Samsung rezygnuje z oznaczenia „6”, chcąc zunifikować nazewnictwo z flagowymi modelami Galaxy S7 i S7 edge. Przy okazji ma to być pewnego rodzaju informacja dla mniej obeznanych konsumentów, dla których Note 6 mógłby się kojarzyć z poprzednią generacją.

Prezentację smartfona będzie można obejrzeć m.in. pod adresem: news.samsung.com/global/.

news-note7-render-1

Nadal nie znamy dokładnej specyfikacji Galaxy Note 7. Spekuluje się, że otrzyma zakrzywiony ekran Super AMOLED o przekątnej 5.7 cala i rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli, procesor Exynos 8893 lub Snapdragon 821, 6 GB RAM, przynajmniej 64 GB pamięci wewnętrznej oraz aparaty 12 i 5 Mpix. Coraz więcej przecieków wskazuje również, że będzie wodoodporny (IP68) i wyposażony w skaner tęczówki oka oraz baterię o pojemności 3600 mAh lub 4000 mAh.

Jeśli chodzi o cenę Note’a 7, według serwisu Sammobile i jego źródeł wyniesie ona minimum 849 euro.

Źródło: Samsung, własne

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.