Samsung Galaxy Note Edge: Pierwszy smartfon z zaokrąglonym ekranem

Opublikowano: 2014-09-03
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #polecane #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-samsung-noteedge-5

Samsung zaskoczył branżę i fanów mobilnych technologii swoim najnowszych urządzeniem, czyli lekko zmodyfikowanym Samsungiem Galaxy Note 4 z ekranem, będącym też prawą krawędzią obudowy.

Trzeba przyznać, że wygląd smartfona (a konkretniej phabletu) robi spore wrażenie. Prawa krawędź wyświetlacza jest wyraźnie zaokrąglona, ale poza zwracaniem uwagi, ma ona też praktyczne zastosowania. Ten dosyć wąski fragment ekranu (który nie jest wliczony w rozdzielczość całego panelu) może pełnić rolę paska powiadomień, skrótów lub zegarka. Ponadto, jego funkcje zmieniają się w zależności od aktualnie używanej aplikacji (np. w aparacie pojawiają się na nim przyciski do robienia zdjęć). Miłym dodatkiem jest możliwość jego personalizacji, by wyglądał jeszcze efektowniej. Samsung zdradził, że w niedługim czasie zostaną udostępnione narzędzia do jego programowania, żeby twórcy programów mogli wykorzystywać go w swoich produktach. Funkcje interaktywnej krawędzi najlepiej obrazuje poniższe wideo:

Pomijając nietypowy wyświetlacz, Samsung Galaxy Note Edge, to niemalże bliźniak Galaxy Note 4. Pełna specyfikacja tego modelu dostępna jest pod adresem: http://www.teleguru.pl/telefony-przyszle/samsung-galaxy-note-edge–zapowiedziany-. Oba urządzenia obsługują elektroniczny rysik, z którego słynie seria Note. Można dzięki niemu rysować, pisać, przypisywać do niego różne funkcje oraz skróty itp. Z istotnych różnic warto wspomnieć, że Galaxy Note Edge jest odrobinę krótszy i szerszy od swojego brata. Jednocześnie ma mniejszy o 0.1 cala ekran (5.6 cali, rozdzielczość 1440 x 2560 pikseli). Niestety, sam sprzęt jest bardzo duży i niezbyt poręczny, dlatego korzystanie z niego jedną ręką może przysporzyć spore problemy. Nie ułatwia też tego dosyć ostra krawędź obudowy, do której przymocowano zagiętą część ekranu.
news-samsung-noteedge-7

Aktualnie cena (obstawiać można okolice 3000 zł) oraz dokładna data premiery tego modelu nie są znane, ale najprawdopodobniej w sprzedaży pojawi się on pod koniec tego roku.

news-samsung-noteedge-6
Źródło: Engadget.com

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.