Samsung Galaxy Note Edge sprzedał się do tej pory w nakładzie ponad 600 tysięcy sztuk

Opublikowano: 2015-02-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-galaxy-note-edge-zagiętyLekko zmodyfikowany brat Galaxy Note 4, z zakrzywionym ekranem, nie pobija co prawda żadnych rekordów popularności, ale dowiódł, że na rynku jest miejsce dla tego typu innowacji.

Jak podają południowokoreańskie źródła, Samsung sprzedał 630 tysięcy sztuk smartfona (a raczej phabletu) Galaxy Note Edge od momentu jego premiery. Nie aż tak wiele, oczywiście, ale przypominając sobie powątpiewania sporej części osób i wróżby, zgodnie z którymi urządzenie okażę się klapą i jednorazowym eksperymentem, można mówić o całkiem niezłym wyniku. Pierwszy milion nabywców nie powinien być problemem w dłuższej perspektywnie.  Dla porównania, brakuje dokładnych danych dotyczących sprzedaży klasycznej odmiany smartfona, czyli Galaxy Note 4. Wiadomo jedynie, że w pierwszym miesiącu rozeszło się około 4.5 miliona jednostek.

Dla Samsunga to zapewne równie zaskakująca, a zarazem miła wiadomość. Pokazuje to, że nowa strategia producenta, który zamierza skupić się na innowacyjnych, pełnych ciekawych rozwiązań i funkcji urządzeniach, ma sens. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że już niedługo Koreańczycy zaatakują rynek kolejnym tego typu smartfonem, tym razem pod postacią Galaxy S Edge (S6 Edge).

Źródło: Phonearena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.