Samsung Galaxy S6 Edge – wyniki w AnTuTu

Opublikowano: 2015-02-10
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #gry / aplikacje #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

Samsung Galaxy S6 conceptWczoraj Teleguru potwierdził, jakie będą nowe Samsungi z linii Galaxy. Dziś za to pojawiły się pierwsze wyniki modelu Galaxy S6 Edge, który został przetestowany w AnTuTu. Co najważniejsze, test ujawnił wydajność smartfona i jego ostateczną specyfikację.

Samsung Galaxy S6 Edge, znany pod nazwą kodową SM-G925W8 będzie napędzany przez ośmiordzeniową jednostkę Exynos 7420 – autorski, 64-bitowy procesor koreańskiego producenta, stworzony w 14 nanometrowym procesie technologicznym. Ponadto, w środku urządzenia znajdzie się również układ graficzny ARM Mali-T760, wspierany przez 3 GB RAM, a do tego 32 GB pamięci wbudowanej oraz główny aparat o rozdzielczości 20 Mpix i przedni 5 Mpix. Za obraz odpowiadać będzie ekran o przekątnej 5.1 cala i rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli (zagęszczenie pikseli wynoszące 576 PPI), prawdopodobnie wykonany w technologii Super AMOLED. Jest to zatem potwierdzenie informacji, jakie Teleguru uzyskał od swoich źródeł.

news-galaxys6-edge-antutu-1W teście wydajności aplikacji AnTuTu Benchmark, Galaxy S6 Edge uzyskał rekordowy wysoki rezultat – 60.978 punktów. W prawie wszystkich zadaniach okazał się on wydajniejszy niż Samsung Galaxy Note 4 z układem Exynos 5433. Największą różnicę zaobserwowano w środowisku 3D, gdzie najnowszy Exynos 7420 osiągnął wynik lepszy o 5.5 tysiąca punktów.

news-galaxys6-edge-antutu

Źródło: Phonearena 

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.