Samsung Galaxy S7 - czego możemy się spodziewać po nowym flagowcu?

Opublikowano: 2015-12-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły #plotki

news-samsung_galaxy-s7-info-2Zamieszania wokół przyszłorocznego flagowca Samsunga ciąg dalszy – kolejne źródła przebijają się w dostarczaniu ciekawych, ekskluzywnych informacji. Według najnowszych, Galaxy S7 dostępny będzie w trzech wariantach różniących się rozmiarami ekranu, a na pokładzie smartfona znajdzie się również dodatkowa forma zabezpieczenia biometrycznego.

O Samsungu Galaxy S7 do tej pory usłyszeliśmy tyle różnych, często sprzecznych informacji, że zapewne niejedna osoba zdążyła pogubić się w całym zamieszaniu. Wielce wyczekiwany smartfon był już bohaterem masy plotek i wycieków, ale wraz z upływającym czasem i w obliczu zbliżającej się dużymi krokami premiery, wyłania nam się coraz bardziej szczegółowy obraz tego, co zaserwuje nam koreański gigant na przełomie lutego i marca 2016 roku.

Aktualnie wiele źródeł wskazuje na to, że następca Samsunga Galaxy S6 pojawi się w czterech wariantach:

  • Galaxy S7 flat (standardowy model)
  • Galaxy S7 Edge
  • Galaxy S7 Plus
  • Galaxy S7 Edge Plus

Różnice pomiędzy nimi mają odnosić się przede wszystkim do zakrzywienia ekranu w edycjach Edge i samych rozmiarów konstrukcji. Oczywiście wszystko to nadal opiera się na spekulacjach i materiałach dostarczonych m.in. przez @evleaks, więc równie prawdopodobne, że Samsung zdecyduje się jedynie na dwie wersje, nie zalewając rynku różnymi odmianami Galaxy S7. Niemniej, niczego nie można na tę chwilę wykluczyć.

news-samsung-galaxy_s7-cena-1

Jednak jakby tego było mało, portal GSMArena dotarł do informacji, zgodnie z którymi nowe urządzenia z „galaktycznej siódemki” pojawią się w trzech rozmiarach. Podstawowy Galaxy S7 ma rzekomo być wyposażony w ekran o przekątnej 5.1-cala i nie występować w wersji Edge. Galaxy S7 Edge ma mieć z kolei wyświetlacz 5.5-cala, zaś Galaxy S7 Plus (jak i Edge Plus) otrzyma 6-calowy panel. Każdy z nich w rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli i niejednokrotnie stosowanej przez Koreańczyków technologii Super AMOLED.

Specyfikacja Samsunga Galaxy S7 ma ponadto obejmować procesor Exynos 8890 lub Snapdragon 820 (w zależności od rynku), 4 GB pamięci RAM, 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej, która co ciekawe ma być rozszerzalna przy pomocy slotu microSD, a także nowy aparat z matrycą 20 Mpix (Sony IMX300). Oprócz tego spekuluje się, że smartfon może zostać wyposażony w technologię rozróżniania stopnia nacisku na ekran, na wzór 3D Touch w iPhone’ach 6S i 6S Plus. Ostatnie plotki mówią też o zastosowaniu dodatkowej formy zabezpieczenia biometrycznego w postaci skanera tęczówki oka – podobne rozwiązanie pojawiło się m.in. w Microsoft Lumii 950 i 950 XL. Niestety, takie podzespoły i zastosowane rozwiązania mają swoją cenę i wiele wskazuje, że telefon będzie jeszcze droższy na starcie niż Galaxy S6.

Na koniec kilka renderów flagowca przygotowanych przez ITSKINS, z których wynika, że nie zajdzie w nim zbyt wiele zmian względem poprzednika, biorąc pod uwagę design.

Źródło: GSMArena 1, 2, własne

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.