Samsung Galaxy S7 będzie tańszy od poprzednika?

Opublikowano: 2015-11-06
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki #plotki

news-samsung-galaxy_s7-cena-1Chociaż Samsung sprzedaje w każdym kwartale dziesiątki milionów swoich smartfonów, niejednokrotnie musiał obniżać prognozy dla flagowych modeli. Jednym z czynników jest ich zbyt wysoka cena, co ma się jednak zmienić wraz z nadejściem Galaxy S7.

Analitycy przewidują, że celem podbicia sprzedaży i zwiększenia zainteresowania przyszłorocznym flagowcem, Samsung ustali jego startową cenę na poziomie o 10% niższym względem Galaxy S6. Tak niewielka z pozoru różnica ma przełożyć się na bardziej konkurencyjną ofertę, szczególnie względem producentów tanich słuchawek z Chin, których najczęściej obwinia się za gorsze wyniki Samsunga i wielu innych gigantów branży.

Porównując więc cenę Samsunga Galaxy S6 w podstawowej wersji w dniu debiutu (2999 zł), mowa o około 300 zł mniejszych kosztach w przypadku Galaxy S7. Co więcej, „obniżka” ma dotyczyć wszystkich wariantów smartfona, w tym ewentualny model Edge. Premiery urządzenia możemy spodziewać się 17 stycznia 2016 roku.

Źródło: Ubergizmo

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.