Samsung Galaxy S7 debiutuje w bazie Geekbench - nowe informacje na temat specyfikacji smartfona

Opublikowano: 2015-09-10
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-samsung-galaxy_s7-informacje-1Jak poinformował Sammobile, w bazie danych benchmarka Geebench pojawił się smartfon Samsunga o nazwie „Lucky-LTE”. Serwis potwierdza, powołując się na swoje źródła, że jest to przyszłoroczny flagowiec Galaxy S7, nazywany kodowo jako „Project Lucky”.

Od premiery Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge minęło już kilka miesięcy, za nami również debiut Note’a 5 i Galaxy S6 Edge Plus. Samsung wystawił na ten rok wszystkie swoje najmocniejsze działa w walce z rynkową konkurencją, po cichu projektując kolejne topowe urządzenia, w tym Galaxy S7. Naturalne więc, że od teraz do sieci będą przedostawały się kolejne informacje na temat tego smartfona. Najnowsze dostarcza portal Sammobile, który wychwycił, że w Geekbench pojawił się model o nazwie „Lucky-LTE”, będący w gruncie rzeczy wspomnianym flagowcem. Przy okazji ujawnione zostały pierwsze szczegóły dotyczące jego specyfikacji.

Samsung Galaxy S7 wyposażono w zupełnie nowy, ośmiordzeniowy procesor Exynos 8890, znany też jako M1 Mongoose, którego częstotliwość taktowania w ramach testów obniżono do 1.38 GHz. Docelowo układ ten ma jednak pracować z zegarem 2.3 GHz. Sammobile podał też, że na innych rynkach (m.in. USA) najprawdopodobniej zostanie wydany wariant smartfona ze Snapdragonem 820. Mamy więc kolejną informację wskazującą, że Samsung wraca do współpracy z Qualcommem. Telefon otrzyma także 4 GB pamięci RAM.

Z ujawnionych informacji wiemy też, że Galaxy S7 jest testowany z nowymi pamięciami UFS 2.0, a koreański producent szuka sposobu na zapewnienie wsparcia dla kart microSD. Wynika to z faktu, że kontrolery obu typów pamięci nie są ze sobą kompatybilne, przez co nie mogą współdziałać w tym samym urządzeniu. Sammobile dodał również, że w smartfonie może pojawić się nowa 20-megapikselowa kamera ISOCELL, ale nic więcej na temat aktualnie nie wiadomo.

Źródło: Sammobile

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.