Samsung Galaxy S7 i LG G5 ze skanerami tęczówki oka?

Opublikowano: 2015-06-18
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #LG #Samsung #sprzęt / podzespoły #plotki

news-samsung-lg-skaner_okaWedle najnowszych spekulacji prosto z Korei Południowej, Samsung i LG przygotowują się do wprowadzenia na rynek smartfonów z biometrycznym systemem autoryzacji. Źródła donoszą, że obaj producenci mogą wyposażyć swoje przyszłoroczne urządzenia w skanery tęczówki oka.

Mniej więcej półtora roku temu zaczęły pojawiać się pierwsze informacje dotyczące biometrycznych czytników i ich zastosowania w smartfonach. Wtedy temat ten był traktowany nieco po macoszemu i niewielu było zawiedzonych brakiem takiej funkcji w ówczesnych flagowcach. Przed premierą Samsunga Galaxy S5 plotki sugerowały, że koreański producent zintegruje w nim skaner tęczówki oka – tak się jednak nie stało. Kilka miesięcy później podobna sytuacja towarzyszyła Galaxy Note 4. Jak wiem, doniesienia również okazały się fałszywe, choć Samsung nie ukrywał, że bacznie przygląda się tej technologii.

Wszystko może się zmienić w nadchodzących miesiącach. W świecie nowych technologii czas płynie znacznie szybciej niż w wielu innych gałęziach przemysłu, dlatego to, co jeszcze do niedawna uważane było za futurystyczne, niedługo może stać się codziennością. W gruncie rzeczy, tak się powoli dzieje, gdyż na azjatyckim rynku pojawiły się już pierwsze smartfony ze skanerem tęczówki oka – modele Vivo X5 Pro w Chinach i Fujitsu Arrows NX F-04G w Japonii, ekskluzywnie w ofercie operatora NTT DoCoMo. Pytaniem pozostaje, jak nowa technologia poradzi sobie na rynku i czy zaskarbi sympatię konsumentów? Czytniki linii papilarnych nie miały łatwego startu i potrzebowały kilku lat żeby dojrzeć. Teraz są one montowane w wielu urządzeniach mobilnych, z różnych półek cenowych.

Jeśli jednak najnowsze plotki okażą się prawdziwe, to niewykluczone, że kolejnymi, a przy tym ciekawszymi (z racji dostępności w innych niż azjatyckie krajach) telefonami wyposażonymi w rozwiązania biometryczne będą Samsung Galaxy S7 i LG G5. Oba są aktualnie w bardzo wczesnej fazie projektowania, a więc nadal jest czas i szansa na implementacje odpowiednich technologii.

Źródło: Phonearena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.