Samsung Galaxy S7 pierwszym i przez pewien czas jedynym smartfonem ze Snapdragonem 820

Opublikowano: 2015-12-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły #plotki

news-qualcomm_snapdragon_820-1Samsung Galaxy S7 ma trafić na rynek w dwóch wersjach – jedna z nich oparta na procesorze Snapdragon 820. Najnowsze doniesienia sugerują, że przez pewien czas tylko w tym urządzeniu ujrzymy najnowszy chip Qualcomma.

Według informacji dostarczonych przez chińskie źródła, Samsung będzie posiadał czasową, prawdopodobnie trzymiesięczną, wyłączność na Snapdragona 820. W tym przypadku ma to oznaczać, że układ ten nie pojawi się w żadnym innym smartfonie do kwietnia 2016 roku, prócz flagowego Galaxy S7. Dla Samsunga byłaby to niemała przewaga nad największymi konkurentami, którzy po zapewnieniach Qualcomma o niezawodności nowej jednostki i pozbyciu się problemów z przegrzewaniem znanych z S810, bez wątpienia będą chcieli wyposażyć swoje urządzenia w ten procesor i jak najszybciej wydać je na rynek. Część z producentów już zadeklarowało swoje zainteresowanie Snapdragonem 820, więc ewentualna samsungowa ekskluzywność mogłaby pokrzyżować ich plany.

Niemniej, póki co są to niepotwierdzone informacje, które równie dobrze mogą okazać się zwykłą, niesprawdzoną plotką, a na początku przyszłego roku ujrzymy w tym samym terminie kilka flagowców z nowym SoC Qualcomma.

Źródło: GSMArena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.