Samsung Galaxy S7 z aparatem Sony Xperii Z5?

Opublikowano: 2015-11-03
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #Sony #sprzęt / podzespoły #plotki

news-xperia_z5_aparat-1Galaxy S7 ma zadebiutować już za niecałe trzy miesiące. Samsung stara się więc dopiąć wszelkie szczegóły na ostatni guzik, a zgodnie z najnowszymi plotkami, prowadzi rozmowy z Sony w sprawie zastosowania we flagowcu aparatu fotograficznego znanego z serii Xperia Z5.

Sensory obrazu Sony są jednymi z najbardziej pożądanych i zdążyły zagościć w wielu różnych urządzeniach, nie tylko produkcji japońskiego koncernu, ale także innych renomowanych firm, z Apple na czele. Nie inaczej jest z liderem rynku smartfonów, Samsungiem, który skorzystał z matryc Exmor RS IMX240 w Galaxy Note 4 czy Galaxy S6 (zależnie od wersji), choć jego własne przetworniki stały się jednymi z najlepszych na przestrzeni ostatnich lat.

Na początku września tego roku Sony zaprezentowało flagową serię smartfonów Xperia Z5, a wraz z nimi nowy aparat fotograficzny z sensorem IMX300, matrycą 23 Mpix i hybrydowym autofokusem o czasie reakcji 0.03 sekundy. W przeprowadzonych przez serwis DxOMark specjalistycznych testach jednostka ta spisała się wyjątkowo dobrze, pokonując swoją konkurencję w takich kategoriach jak balans bieli czy reprodukcja kolorów. W tej sytuacji zainteresowanie Samsunga nie powinno dziwić, choć wszystko zależy od tego, czy Sony zechce podzielić się swoją technologią. Wydaje się jednak, że jest to jak najbardziej prawdopodobne i już w styczniu możemy ujrzeć na rynku Galaxy S7 w wariancie z nowością japońskiej firmy. Czekamy zatem na więcej szczegółów w tej sprawie.

Źródło: Techno Buffalo

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.