Samsung Galaxy S7 z własną wersją 3D Touch?

Opublikowano: 2015-10-14
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung #sprzęt / podzespoły #plotki

news-samsung-galaxy_s7-3d_touchJedną z największych nowości w iPhone’ach 6S i 6S Plus jest zastosowana technologia 3D Touch, rozpoznająca różne stopnie nacisku na ekran. Z podobnym rozwiązaniem może pojawić się na rynku przyszłoroczny flagowiec Samsunga.

Wedle najnowszych doniesień, koreański gigant jest jednym z głównych kontrahentów firmy Synaptics, która stoi za ClearForce, czyli technologią podobną do 3D Touch, ale przeznaczoną dla urządzeń z innymi systemami, z której w przyszłości powinni skorzystać także pozostali producenci urządzeń mobilnych. ClearForce oferuje jednak nieco więcej możliwości i funkcji, np. zmianę szybkości przewijania, nowe metody blokady ekranu i wybudzania telefonu czy też wygodniejsze przybliżanie i oddalanie obrazów. Synaptics ma w przyszłym roku wprowadzić na rynek kontroler dotykowy o nazwie ClearPad 3700 przeznaczony dla smartfonów, dlatego też całkiem prawdopodobne, że Samsung skorzysta z niego już w nadchodzącym Galaxy S7.

Warto przypomnieć, że pierwszym producentem, który wprowadził w swoim telefonie technologię rozróżniającą różne stopnie i siłę nacisku na ekran był ZTE – zaprezentowany w lipcu model Axon Mini doczekał się integracji Force Touch. Następnym urządzeniem był Huawei Mate S. Dopiero potem na rynku pojawiły się iPhone’y 6S i 6S Plus wyposażone w autorskie rozwiązanie Apple, który już wcześniej jednak eksperymentował z tą technologią m.in. w Apple Watch.

Źródło: GSMArena, własne

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.