Samsung Galaxy Tab E oficjalnie zapowiedziany

Opublikowano: 2015-06-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-samsung-galaxy_tab_eW ostatnich dniach zagraniczne źródła podawały, że Samsung szykuje nowe urządzenie z linii Galaxy Tab. Nie musieliśmy długo czekać na potwierdzenie tych informacji – producent zapowiedział tani tablet Galaxy Tab E, który już niedługo zaliczy swój debiut.

Samsung Galaxy Tab E wyposażony został w 9.6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 1.3 GHz, 1.5 GB RAM oraz 8 GB pamięci wewnętrznej, która można rozbudować przy użyciu gniazda kart microSD. Zdjęcia wykonać można głównym aparatem 5 Mpix lub przednią kamerką 2 Mpix. Urządzenia ma także baterię o pojemności 5000 mAh, a jego system operacyjny to systemu Android 4.4 KitKat.

Tablet pojawi się w sprzedaży na Tajwanie jeszcze w tym miesiącu. Jego cena została ustalona (w przeliczeniu) na około 230 dolarów. Możemy się spodziewać, że w niedalekiej przyszłości trafi również na pozostałe rynki.

Źródło: GSMArena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.