Samsung Galaxy Tab S2 na pierwszym zdjęciu

Opublikowano: 2015-05-11
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-samsung_galaxy_tabs2-onleaksNiezawodny OnLeaks znowu zaskoczył zdjęciem kolejnego, jeszcze niezapowiedzianego urządzenia. Tym razem jest to flagowy tablet Samsung Galaxy Tab S2, który powinien zostać oficjalnie zaprezentowany jeszcze przed wakacjami.

Zdjęcie, choć nie zdradzające zbyt wielu szczegółów i nie pozwalające na dokładne przyjrzenie się drugiej generacji Galaxy Tab S, zdradza kilka szczegółów w kwestii designu urządzenia. Przede wszystkim widać, że Samsung Galaxy Tab S2 korzystać będzie z tej samej stylistyki jak smartfon Galaxy S6. Nie powinno to być jednak wielkim zdziwieniem – zeszłoroczny Galaxy Tab S nawiązywał do Galaxy S5. Czym jeszcze zaskoczy nadchodzący produkt koreańskiego producenta?

Wedle najnowszych doniesień (pokrywających się z poprzednimi plotkami), tablet będzie miał 9.7-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli, czyli w formacie obrazu 4:3. Urządzenie zaoferuje 64-bitowy, ośmiordzeniowy procesor Exynos, 3 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart microSD, aparat główny 8 Mpix oraz przedni 2 Mpix. Całość pracować będzie pod kontrolą systemu Android 5.0 Lollipop. Konstrukcja ma mieć 237.1 mm wysokości, 168.8 mm szerokości i 5.5 mm grubości. Tym samym będzie to najcieńszy tablet na rynku, pokonując nawet iPada Air 2 (6.1 mm).

Podobnie jak w przypadku poprzedniej generacji, Galaxy Tab S2 będzie dostępny w dwóch wersjach. Oprócz wspomnianego wyżej wariantu pojawi się model z podobną specyfikacją, ale innymi gabarytami – 8-calowy wyświetlacz, wymiary 198.2 x 134.5 x 5.4 mm i waga 260 g.

Oba tablety występować będą również w wydaniu z Wi-Fi/3G oraz Wi-Fi + LTE. Samsung Galaxy Tab S2 prawdopodobnie zadebiutuje już w czerwcu tego roku.

Źródło: OnLeaks

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.