Samsung Galaxy Tab S2 oficjalnie zapowiedziany

Opublikowano: 2015-07-20
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-samsung-galaxy_tabs2Samsung zapowiedział dzisiaj nowe tablety, które trafią do oferty producenta już w przyszłym miesiącu. Galaxy Tab S2 dostępny będzie w wariancie z ekranem o przekątnej 8 oraz 9.7-cala i względem poprzednika doczekał się kilku znaczących zmian.

Południowokoreański gigant zmniejszył i odchudził tegoroczne tablety z rodziny Galaxy Tab S, dzięki czemu stały się one najcieńszymi tego typu urządzeniami w portfolio firmy – oba mają po 5.6 mm grubość i ważą odpowiednio 256 (wersja 8-calowa) oraz 389 gramów (wersja 9.7-calowa). Co więcej, Samsung pomniejszając ekran w modelach Galaxy Tab S2 doprowadził do zmiany w formacie obrazu z 16:9 na 4:3, podobnie jak w iPadach. Zdaniem producenta pomoże to w „odwzorowaniu doświadczenia z przeglądania tradycyjnych mediów drukowanych” i ułatwi czytanie e-booków oraz stron internetowych. Inną zmianą w obrębie wyświetlacza jest zmniejszenie jego rozdzielczości do 2048 x 1536 pikseli. W nowych tabletach pojawił się również specjalny tryb czytania, który modyfikuje jasność ekranu tak, aby użytkownik mógł oddawać się lekturze przez dłuższy czas.

news-samsung-galaxy_tabs2-1Samsung Galaxy Tab S2 (w obu wariantach) wyposażony jest w ośmiordzeniowy układ Exynos 5433 z czterema rdzeniami taktowany 1.9 GHz i kolejnymi czterema z zegarem 1.3 GHz, 3 GB RAM oraz 32 lub 64 GB pamięci wbudowanej, z opcją jej rozszerzenia przy użyciu slotu na kartę microSD. Urządzenie zasilane jest przez baterię o pojemności 4000 mAh w przypadku 8-calowego modelu i 5870 mAh w wersji z ekranem o przekątnej 9.7-cala. Na pokładzie jest też czytnik linii papilarnych, aparat tylny 8 Mpix, przednia kamerka 2.1 Mpix oraz system operacyjny Android 5.0 Lollipop z nakładką TouchWiz.

news-samsung-galaxy_tabs2-3Samsung Galaxy Tab S2 8.0 i Galaxy Tab S2 9.7 dostępne będą w konfiguracji z samym modułem Wi-Fi, jak również Wi-Fi i LTE. Premiera tabletów odbędzie się w sierpniu, a ceny wyniosą od 400 do 500 euro.

Źródło: Samsung

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.